Filtry

Włączone filtry:
  Dostępny w salonie
  Kruszec
  Kolor złota

  Na której ręce nosi się obrączkę?

  W różnych krajach panują odmienne tradycje dotyczące noszenia obrączek. W Polsce w zwyczaju jest, że małżonkowie noszą obrączki na serdecznym palcu prawej dłoni. Według różnych źródeł, tradycję tę zapoczątkowało Powstanie Styczniowe, przed którym i u nas obowiązywało noszenie obrączek na lewej dłoni. Wdowy na znak żałoby przekładały obrączki z lewej ręki na prawą, a w geście solidarności, dołączyły do nich również mężatki. Od tego momentu symbol małżeństwa noszony jest na prawej dłoni.

  Po ślubie mężatka nosi na serdecznym palcu prawej dłoni pierścionek zaręczynowy i obrączkę. Często spotyka się zwyczaj, że symbol zaręczyn panie przenoszą na środkowy palec, by był w pobliżu obrączki lub na serdeczny palec lewej dłoni, by wyeksponować na prawej obrączkę. Każdy z tych wariantów jest indywidualnym wyborem kobiety. Ważne, by to małe niepozorne złote kółko, które jest wielkim dowodem miłości, znajdowało się cały czas na palcu małżonka. Dobrze dobrany rozmiar oraz model sprawia, że nie chcemy go zdejmować. Przy zakupie warto poradzić się ekspertów, którzy określą odpowiednią średnicę oraz kształt. Pomogą również w wyborze koloru, tak abyście mogli cieszyć się wyglądem swoich obrączek przez długie lata.

  Wyświetl 1 - 15 z 153 elementów
  Wyświetl 1 - 15 z 153 elementów

  Obrączki ślubne

  Ślub, to ceremonia, która na zawsze pozostaje w naszej pamięci. Chcemy, by był perfekcyjnie przygotowany w najdrobniejszym szczególe. Oprócz decyzji dotyczących stroju, doboru odpowiedniej oprawy uroczystości i wielu innych ważnych detali, mamy najistotniejsze zadanie – wybór obrączek ślubnych.

  Nie ma innego tak ważnego symbolu miłości dwojga ludzi, jak właśnie obrączki.

  Są znakiem, że znaleźliśmy szczęście przy boku kochającej i bliskiej osoby. Towarzyszą nam przez całe życie, dlatego ważną kwestią jest ich odpowiedni dobór.

  Obrączki ślubne muszą odpowiadać naszym oczekiwaniom oraz gustom, stanowić odzwierciedlenie naszego stylu. Na szczęście mamy do dyspozycji bogactwo modeli i kształtów, które ułatwią podjęcie decyzji.

  Jak uczynić, by stały się niepowtarzalne?

  Przede wszystkim wybieramy kruszec: złoto, srebro, czy platyna? Najczęściej para młoda wybiera złoto. I tu pojawia się kolejny dylemat: złoto żółte, białe, różowe, a może połączone kolory złota? To od naszych preferencji zależy, na jaki wariant się zdecydujemy.

  Równie ważna jest szerokość naszych obrączek ślubnych. Ze względów praktycznych najbardziej poszukiwane są szerokości w przedziale od 3 do 6 milimetrów.

  Przyszła pora ma wybór profilu obrączek. Podstawowymi są zaokrąglone, płaskie lub płaskie fazowane. Możemy też zdecydować się na obrączki wyoblone wewnątrz tzw. soczewkowe. Ma to na celu podniesienie komfortu w trakcie ich noszenia, ponieważ fragment zetknięcia metalu z ciałem jest o wiele mniejszy niż w obrączkach wewnętrznie płaskich.

  Kolejną istotną kwestią, nad którą musimy się zastanowić jest wykończenie powierzchni. Mamy pełen wachlarz możliwości: błyszczące oraz różne rodzaje matów: satynowane wzdłużnie lub poprzecznie, piaskowane, szczotkowane, młotkowane. Dla uzyskania ciekawego efektu, możemy również połączyć powierzchnię błyszczącą ze zmatowioną.

  Panie, które chcą by ich obrączki nabrały dodatkowego blasku, mogą je ozdobić kamieniami.

  Do dyspozycji mamy cyrkonie lub najcenniejsze kamienie świata – diamenty. Sposób oprawy kamieni oraz ich ilość zależy tylko od naszej fantazji.

  Grawer. To dzięki niemu nasze obrączki ślubne zyskują indywidualny charakter. Najczęściej narzeczeni decydują się na wygrawerowanie daty ślubu oraz swoich imion. Czasem  zamieszczają krótkie sentencje, bądź wyznanie uczuć. Popularne stało się, by napis na obu obrączkach łączył się w jedną całość np. na damskiej: „całym sercem…”, a na męskiej: „… aż do końca świata”. Możemy też zdecydować się na napis w języku łacińskim, który wyraża wiele, choć ma krótką formę: „Amor vincit omnia - miłość zwycięży wszystko” ;

  „Ubi tu Ibi ego - gdzie Ty tam i ja” ; „Si vis amari, ama  - jeśli chcesz być kochany, kochaj”.

  Modne jest również umieszczenie symbolu zamiast tradycyjnego napisu np. serce, splecione serca, znak nieskończoności.

  Pozostała jeszcze jedna decyzja, czyli odpowiedni rozmiar. Dla naszego komfortu obrączki muszą być idealnie dopasowane. W tym celu najlepiej udać się do salonu jubilerskiego, gdzie dokonamy dokładnego pomiaru za pomocą miarki jubilerskiej. Mamy wówczas pewność, że nie będą one ani za ciasne, ani za luźne.

  Eksperci Domu Jubilerskiego A&A pomogą Państwu w wyborze wymarzonych obrączek ślubnych, które wyruszą z Wami w podróż przez życie.

   
  Pomyślnie dodano produkt do porównania!