Filtry

Włączone filtry:
  Dostępny w salonie
  Kruszec
  Kolor złota

  Rozmiary obrączek męskich

  Wybór obrączek to nielada wyzwanie dla przyszłych nowożeńców. Z białego, żółtego, czerwonego złota, klasyczne, z grawerem, w stylu retro, a może ekstrawaganckie? Jest wiele składowych, które wpływają na ocenę, czy dany wybór był prawidłowy. Najbardziej istotną kwestią bez wątpienia jest rozmiar. Obrączka nie może być ciasna, ani zbyt luźna, powinna być idealnie dopasowana, aby jej posiadacz czuł się komfortowo. W jubilerstwie zazwyczaj występuje podział na 33 standardowe rozmiary.

  Najbardziej bezpieczną metodą ustalenia właściwego rozmiaru obrączki, jest udanie się do salonu jubilerskiego, gdzie w fachowy sposób (przy użyciu odpowiednich przyrządów) zostanie on określony. Jeśli nie mamy w pobliżu jubilera, możemy zmierzyć w milimetrach obwód palca i na jego podstawie uzyskać pomoc w ustaleniu rozmiaru. W tym wypadku określenie rozmiaru będzie miało charakter orientacyjny.

  Z upływem lat rozmiar palca może ulec zmianie. W przypadku takiej sytuacji służymy pomocą w zakresie dopasowania zakupionej u nas obrączki do aktualnego rozmiaru. Zapraszamy do skorzystania z okresowego przeglądu i konserwacji zakupionych wyrobów marki A&A.

  Wyświetl 1 - 15 z 79 elementów
  Wyświetl 1 - 15 z 79 elementów

  Obrączki męskie

  Dzień zaślubin, to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego z nas.

  Obrączki są świadectwem złączenia ze sobą losów dwojga kochających się ludzi. Nie mają początku, ani końca symbolizują nieskończoną miłość.

  Początkowo obrączki wykonane były z żelaza, później ze srebra. Dzisiaj przede wszystkim są robione ze złota, platyny, a nawet z tytanu.

  Dużą trudność w wyborze obrączek mają panowie, ponieważ większość nie nosi żadnej biżuterii. Podjęcie decyzji dotyczącej wyboru koloru złota, szerokości, profilu oraz rozmiaru jest dla nich nie lada wyzwaniem.

  Podobnie jak obrączki damskie, również obrączki męskie posiadają zróżnicowane linie stylistyczne. Najczęściej wybierane są obrączki ze złota. Tradycjonaliści stawiają na jego żółty kolor, natomiast odważni panowie, na łączenie żółtego z białym, a nawet z różowym złotem. Istotne jest również wykończenie powierzchni. Mamy do wyboru powierzchnię błyszczącą lub matową, bądź połączenie obu tych wariantów.

  Przy wyborze naszych wymarzonych obrączek ważną kwestią jest ich profil: płaski, płaski fazowany, zaokrąglony jak i wyoblony wewnątrz. Ten ostatni wariant wpływa korzystnie na wygodę w ich codziennym użytkowaniu.

  Najpopularniejsze szerokości obrączek męskich mieszczą się w przedziale 4 – 6 mm. Do najważniejszego etapu przy wyborze obrączek należy dobór odpowiedniego rozmiaru. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest udanie się do salonu jubilerskiego, gdzie w fachowy sposób zostanie ustalony nasz rozmiar.

  Często w wyborze obrączek musimy iść na kompromis. Ideałem byłoby znalezienie złotego środka, by obrączka męska i damska odzwierciedlała styl i charakter przyszłych małżonków. Dom Jubilerski A&A dokłada wszelkich starań, by spełnić wszelkie oczekiwania dotyczące wymarzonych obrączek. 

   
  Pomyślnie dodano produkt do porównania!