Filtry

Włączone filtry:
  Dostępny w salonie
  Kruszec
  Kolor złota

  Rozmiary obrączek damskich

  Rozmiar jest bardzo ważną częścią składową podczas zakupu obrączki damskiej. Źle dobrany może skutkować opuchlizną w upalne dni lub utratą obrączki w sytuacji, gdy jest za luźna (tego chcielibyśmy uniknąć). Jakie są miary i sposoby mierzenia damskich obrączek ślubnych? W większości krajów eurpejskich stosowana jest miara milimetrowa, czyli obwód w mm pomniejszony o 40 mm, jeśli nasz serdeczny palec ma 60 mm to rozmiar pierścionka wynosi 20. Ze względu na dużą liczbę producentów na rynku i pewne nieścisłości w podanych wymiarach, najbezpieczniej jest posługiwać się średnicą wewnetrzną posiadanego pierścionka zaręczynowego lub wydrukować dostepny online szablon. Oczywiście rozmiar obrączek podlega pózniejszej korekcie, można go zmniejszyć o 2-4 rozmiary (dotyczy klasycznych obrączek). Rozsądnym wyjściem zdaje się zamówienie kompletu obrączek po konsultacji ze specjalistą w salonie, który jest w stanie dobrać odpowiedni rozmiar za pomocą specjalnej jubilerskiej miarki.

  Wyświetl 1 - 15 z 71 elementów
  Wyświetl 1 - 15 z 71 elementów

  Obrączki damskie

  Zanim nadejdzie dzień ślubu i staniemy obok ukochanej osoby, by złożyć przysięgę małżeńską, czeka nas podejmowanie wielu decyzji. Jedna z nich dotyczy obrączek.

  W związku z tym, że będą nam towarzyszyć przez całe życie, nie powinniśmy ich wyboru pozostawiać na ostatnią chwilę.

  Jak wybrać idealną obrączkę damską? Czy ma być klasyczna, czy może nowoczesna?

  Najważniejsze jest, by oprócz walorów estetycznych obrączka damska była wygodna i praktyczna, zgodna z naszym stylem życia i ubioru. Dobrze, by współgrała z pierścionkiem zaręczynowym.

  Musimy przede wszystkim zastanowić się nad kolorem złota. Mamy do wyboru trzy: żółte, białe i różowe. Bardzo efektowne jest łączenie dwóch lub wszystkich trzech kolorów.

  Oprócz barwy złota istotne jest wykończenie powierzchni, to dodatkowo wyróżni nasze obrączki. Jeśli chcemy zachować klasyczny wygląd, możemy pozostać przy błyszczącej powierzchni, natomiast, jeśli chcemy dodać szczyptę nowoczesności mamy do wyboru klika rodzajów matu: satynowy, piaskowany, szczotkowany oraz młotkowany.

  Najbardziej popularne szerokości obrączek damskich wahają się od 3 do 5 milimetrów.

  Ważny jest też profil obrączki. Do najpopularniejszych należą zaokrąglone, płaskie oraz płaskie frezowane. Istnieje też możliwość wyboru obrączek z wyoblonym kształtem wewnątrz. Ten rodzaj profilu zdecydowanie podnosi komfort ich użytkowania. Szczególnie polecany jest osobom, którym puchną palce.

  Obrączki damskie mogą wyróżniać się poprzez ozdobienie ich blaskiem diamentów.

  W ofercie Domu Jubilerskiego A&A znajdziecie szeroką gamę produktów, z której z pewnością wybierzecie model idealny dla siebie.

   
  Pomyślnie dodano produkt do porównania!