Oliwin – kamień szlachetny. Symbolika, właściwości, pochodzenie

Oliwin to zjawiskowy kamień szlachetny, który wyróżnia wręcz bajeczny połysk - szklisty, oleisty, niekiedy z efektem kociego oka i smug świetlnych. Niektórzy twierdzą, że odcień tego klejnotu jest podobny do koloru oliwek. Jednak zdarzają się oliwiny o barwie brązowej, czarnej, a także białe i bezbarwne. To także kamień, który ma też rozbudowaną symbolikę i któremu przypisuje się szereg cudownych właściwości. Oto oliwin - klejnot pełen tajemniczego uroku.

Read more
A&A
0 comments
73 views

Sentencje łacińskie

Mimo że łacina to martwy język, to łacińskie sentencje, które powstały wieki temu, są nadal żywe. To ciągle aktualne przesłania, wskazówki i uniwersalne prawdy. W mowie tej jest też zarówno coś szlachetnego, eleganckiego, jak i tajemniczego, dlatego łacińskich słów używa się przy szczególnych okazjach. Dowiedz się, jakie są najpiękniejsze sentencje w tym starożytnym języku i pomyśl, która z nich mogłaby być twoim podarunkiem lub życiową radą dla bliskiej ci osoby.

Read more
A&A
0 comments
29 views

Fioletowy kamień szlachetny

Chłodny i ciepły, wpadający w błękit lub w czerwień, pastelowy albo neonowy - fiolet ma niejedno oblicze. Dokładnie takie same są fioletowe kamienie szlachetne. W zależności od tego, jak odbija się od nich światło, mogą mieć jasną lub głęboką, ciemną barwę. Jednak wszystkie one urzekają swoją tajemniczą aurą. Poznaj klejnoty w różnych odcieniach fioletu, które zdobią wytworne pierścionki, naszyjniki i kolczyki.

Read more
A&A
0 comments
30 views

Malachit – właściwości, pochodzenie, symbolika

Ten zielony minerał, na którym znajdują się nieoczywiste liniowe i pierścieniowe wzory, skradł serce niejednego kolekcjonera biżuterii i mistrza sztuki jubilerskiej. Odcień malachitu pasuje do chłodnej barwy białego złota i srebra oraz do ciepłej tonacji żółtego kruszcu. Dlaczego jeszcze ten wyjątkowy kamień inspiruje do tworzenia misternej biżuterii? Poznaj bliżej malachit - ceniony i pożądany minerał.

Read more
A&A
0 comments
185 views

Jaki pierścionek pasuje do obrączki?

Najpierw na kobiecej dłoni pojawia się pierścionek zaręczynowy, a zwykle niedługo potem towarzyszy mu obrączka. Wtedy świeżo upieczona żona staje przed dylematem i zastanawia się, jak nosić tę biżuterię. Obecnie w modzie jest noszenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na jednym palcu. Jak wybrać te ozdoby, aby rzeczywiście do siebie pasowały? Wyjaśniamy!

Read more
A&A
0 comments
428 views

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe – trendy na rok 2023

Klasyczne i subtelne oraz przykuwające wzrok i odważne - wszystkie najmodniejsze pierścionki zaręczynowe w tym sezonie powinny olśniewać blaskiem. Mimo że wybór tego "jedynego" jest często uzależniony od gustu wybranki, to przed podjęciem ostatecznej decyzji i zakupem biżuterii, warto zorientować się, jakie zaręczynowe trendy aktualnie obowiązują. Dowiedz się, jakich pierścionków pragną kobiety i które z nich są obecnie jubilerskimi hitami.

Read more
A&A
0 comments
582 views

Niebieski kamień szlachetny

Mogą pasować do koloru oczu, kojarzą się z głębią oceanu i bezchmurnym niebem – niebieskie kamienie szlachetne urzekają, hipnotyzują i są chętnie wykorzystywane w jubilerstwie. Niektóre błękitne klejnoty są bardzo rzadkie, a ich złoża niewielkie. Dlatego też osiągają zawrotne ceny i są poszukiwane przez kolekcjonerów kosztowności. Dowiedz się więcej o biżuterii z niebieskimi kamieniami szlachetnymi, o ich symbolice i właściwościach.

Read more
A&A
0 comments
886 views

Tanzanit - unikalny kamień o bajecznym odcieniu

W 1967 roku odbyła się wyprawa w poszukiwaniu złóż szafirów, która tylko w połowie zakończyła się fiaskiem. Manuel d’Souza przywiózł z niej inne, ciekawe kamienie szlachetne. Błyszczące minerały znaleziono w północnej Tanzanii, dlatego nazwano je tanzanitami. Te kamienie szlachetne szybko zyskały ogromną popularność i pokochały je gwiazdy. Tanzanit to kamień, który zdobi pierścionek zaręczynowy Beyoncé, kolczyki wybrane przez Anne Hathaway na galę wręczenia Oscarów i efektowny naszyjnik Cate Blanchett. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym klejnocie!

Read more
A&A
0 comments
720 views

Zaręczyny – jak powinny wyglądać? Zasady, pomysły, co powiedzieć?

Zaręczyny są niezapomnianym przeżyciem i jednym z najważniejszych momentów w życiu zakochanych. Kobiety już jako małe dziewczynki wyobrażają sobie tę magiczną chwilę, natomiast panowie zaczynają planować ją, kiedy znajdą partnerkę na resztę życia. Bywa, że zaręczyny są utożsamiane z oświadczynami - jednak pojęcia te nie do końca oznaczają to samo. Wyjaśniamy, czym różnią się one między sobą i podpowiadamy, jak poprosić drugą połówkę o rękę.

Read more
0 comments
902 views

Zabytkowe klejnoty architektury - Zamek Książęcy w Niemodlinie

Tak jak kochamy biżuterię i jesteśmy w tym najlepsi tak chcemy wspierać ciekawe inicjatywy.  Od kilku lat fascynują nas zabytki i obiekty zabudowy rezydencjonalnej. Jednym słowem klejnoty architektury.  Wielowiekowa historia, wspaniała architektura, ciekawe pomysły na funkcjonowanie to niektóre cechy zamków, pałacy, dworów na „Opolskim Szlaku Zamki i Pałace”

Read more
A&A
0 comments
1230 views
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.