Zacznijmy od tego w jaki sposób następuje powiększanie obrączek ślubnych, ponieważ możliwości jest kilka:
można delikatnie rozciągnąć obrączkę, co zwiększy jej rozmiar, ale uszczupli pierścionek,
można dokonać wstawki - rozciąć obrączkę, rozgiąć do odpowiedniego rozmiaru, wstawić wstawkę z identycznego materiału, polutować, wyszlifować i wypolerować, aby nie było śladu,
można rozwalcować fragment materiału - dzięki temu rozmiar pierścionka się zmieni, ale zbyt duża korekta może wpłynąć na wygląd naszej obrączki.
W jaki sposób powiększa się pierścionek?
Korekta rozmiaru obrączki, czy też powiększenie pierścionka to częste pytanie, tak w salonie stacjonarnym jak i na naszej skrzynce mailowej. Powiększanie pierścionków zależy od wielu czynników i nie każda z obrączek ślubnych nadaje się do korekty rozmiaru. Żeby to wyjaśnić sprawdzimy, w jaki sposób następuje powiększenie pierścionka, czy można zrobić to dla obrączki z diamentem, ile razy taka korekta jest możliwa, a kiedy nie powinno się tego robić. Omówimy także czy warto robić korektę rozmiaru obrączki ślubnej z diamentem, ile może kosztować taki zabieg i gdzie najlepiej go zrobić.
Czy można powiększyć obrączkę z diamentem?
Korekta rozmiaru obrączki z diamentem jest możliwa, jednak nie każdy salon się tego podejmuje. W niektórych przypadkach korekta rozmiaru ze względu na umiejscowienie kamieni jest niezwykle skomplikowana, przez co salon może odmówić korekty, lub podać cenę, która będzie zbyt wysoka. Warto też korzystać z usług doświadczonych jubilerów, ponieważ ktoś niedoświadczony zmieniający rozmiar obrączek może je nieodwracalnie zniszczyć.
Ile razy można bezpiecznie dokonać korekty rozmiaru obrączki z diamentem?
Przyjmuje się, że zmiana rozmiaru obrączki z diamentem, jak i bez, może być przeprowadzona bezpiecznie około 3 razy. Każda następna korekta rozmiaru niesie ze sobą zagrożenie trwałego uszkodzenia obrączek ślubnych. Są jednak pewne ograniczenia dotyczące liczby korekt. W przypadku gdy obrączki ślubne są wykonane z cienkiego złota lub ich konstrukcja jest cienka i skomplikowana, ilość możliwych korekt będzie dużo niższa.
Kiedy nie powinno się powiększać obrączki z diamentem? Wyjaśniamy
Przy obrączkach klasycznych, gdy mamy do czynienia z miękkim metalem szlachetnym takim jak żółte złoto czy srebro problem nie występuje, korekta rozmiaru jest prosta i łatwa. W momencie, gdy konstrukcja jest skomplikowana i delikatna, materiał to białe złoto o nieznanych proporcjach, lub gdy są to obrączki tytanowe korekta rozmiaru może być niemożliwa. W przypadku tytanu, przeszkodą będzie wytrzymałość materiału i w takiej sytuacji rozwiązaniem jest jedynie nowa obrączka. W przypadku biżuterii z białego złota trudne może być osiągniecie efektu gdzie cała powierzchnia obrączek będzie jednolita po przeróbkach. W przypadku delikatnych konstrukcji, problemem jest osiągnięcie identycznego efektu z tym przy zakupie obrączek ślubnych.
Powiększenie obrączki z diamentem - czy korekta rozmiaru się opłaca?
Mamy tu do czynienia z prostym dylematem. Czy wydać kilkadziesiąt lub kilkaset złotych za możliwość powiększenia poprzedniej obrączki, która jest poświęcona, niesie ze sobą bagaż doświadczeń i wspomnień, jest pamiątką wspólnie spędzonych dni i pracy jaką wykonujemy budując nasz związek. Czy poszukać nowej obrączki, w nowym rozmiarze, która będzie idealnie pasować na rozmiar palca. Zawsze warto spróbować zmienić oryginalną obrączkę, a jeśli korekta rozmiaru nie będzie możliwa, wtedy można poszukać nowej ozdoby.
Ile kosztuje powiększenie obrączki? Orientacyjne koszty
Przy korekcie rozmiaru, zwłaszcza jeśli chodzi o złote obrączki, koszty nie powinny być zbyt wysokie. Proste powiększenie pierścionka metodą rozciągnięcia to koszt od 30 do 60 złotych.
Cena odpowiednio się zwiększy o koszt materiału z odpowiedniej próby złota jeśli będziemy powiększać obrączkę przez dodanie szyny pierścionka. Dodatkowo trzeba liczyć około 50 złotych na lutowanie i polerowanie.
Jeśli chodzi o powiększanie obrączek z niestandardowych materiałów lub specjalnym kształcie, to wszystko zależy od zakresu pracy, kosztów materiału i pracochłonności. Więcej zapłacimy za skomplikowany wzór z osadzonymi kamieniami niż czyste złoto, które wystarczy rozciągnąć.
Jak wybrać odpowiedni rozmiar obrączki przed powiększeniem? Podpowiadamy
Jeśli chodzi o obrączki ślubne to sprawa jest banalnie prosta, udajemy się do salonu, gdzie specjalista pobiera od nas dokładne wymiary na pierścionki. Czasochłonność takiej operacji to jakieś 10-15 minut. Problem występuje jeśli szukamy pierścionka na prezent, lub wybieramy pierścionek zaręczynowy. Wtedy pobranie dokładnych wymiarów może być problematyczne. Jak zmierzyć dokładnie rozmiar obrączek i pierścionków, żeby nie była potrzebna korekta rozmiarów pisaliśmy w tym artykule.
Gdzie można powiększyć pierścionek z diamentem?
Zmiana rozmiaru obrączki czy zmniejszenie pierścionka nie brzmi już tak skomplikowanie, jednak wciąż warto wybrać zakład jubilerski gdzie za taki proces odpowiada doświadczony fachowiec. Zapewni to bezpieczeństwo naszej biżuterii, a także da pewność, że proces zostanie przeprowadzony dobrze. Zmianę rozmiaru obrączki możesz powierzyć naszym specjalistom, którzy zadbają o bezpieczeństwo Twojego pierścionka. Więcej szczegółów o oferowanych przez nas usługach jubilerskich przeczytasz tutaj: https://domjubilerski.aia.pl/tresc/22-uslugi.
Powiększanie obrączki z diamentem - podsumowanie
Zmiana rozmiaru obrączki z diamentem, pierścionka zaręczynowego, czy innej ozdoby na palec to czynność, której nie należy się obawiać. Warto jednak wybrać doświadczony salon, aby mieć pewność, że korekta rozmiaru zostanie przeprowadzona jak należy i w jej trakcie nie dojdzie do uszkodzenia naszej biżuterii.
Przeczytaj więcej
Co symbolizuje obrączka ślubna: Znaczenie i historia symbolu małżeństwa
Składając przysięgę małżeńską, można obejść się bez drogich kreacji i wystawnego wesela. Nie można jednak zrobić tego bez obrączek. Dowiedz się, skąd pochodzi zwyczaj wymiany złotych krążków między małżonkami i kiedy przybył on do Polski.
Obrączka męska - na którym palcu powinna się znaleźć? Tradycje kontra nowoczesność
W dzisiejszych czasach coraz częściej wszelkie tradycje, zwyczaje czy obyczaje odchodzą w zapomnienie. Teraz częściej liczy się pragmatyzm czy wygoda. Niektórzy mimo wszystko starają się kultywować niektóre z nich i mimo zmieniającego się świata przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jedną z takich tradycji jest noszenie obrączki ślubnej. Skąd pochodzi ten zwyczaj? Na jakim palcu nosi się obrączkę w zależności od płci, jak Polacy wypadają w tym temacie na tle reszty świata? Czy trzeba trzymać się tradycji, oraz w jaki sposób palec, na którym nosimy obrączkę informuje innych o naszym sanie cywilnym? Tymi zagadnieniami zajmiemy się w dzisiejszym artykule.
Kiedy kupić obrączki? Najlepszy czas na wybór i zakup obrączek ślubnych
Planujecie ślub, macie jeszcze mnóstwo czasu do uroczystości więc nawet nie myślicie o tym kiedy kupić obrączki ślubne? To może być błąd, ponieważ zamówienie obrączek i wykonanie ich przez jubilera to wcale nie taka szybka i prosta sprawa. Ile czasu przed ślubem powinniście kupić obrączki, czy kupienie ich od ręki jest możliwe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup obrączek ślubnych oraz kto według tradycji powinien za nie zapłacić. To pytania, na które postaramy się dziś odpowiedzieć.
Czy obrączkę z diamentem można powiększyć: Co musisz wiedzieć?
Korekta rozmiaru obrączki, czy też powiększenie pierścionka to częste pytanie, tak w salonie stacjonarnym jak i na naszej skrzynce mailowej. Powiększanie pierścionków zależy od wielu czynników i nie każda z obrączek ślubnych nadaje się do korekty rozmiaru. Żeby to wyjaśnić sprawdzimy, w jaki sposób następuje powiększenie pierścionka, czy można zrobić to dla obrączki z diamentem, ile razy taka korekta jest możliwa, a kiedy nie powinno się tego robić. Omówimy także czy warto robić korektę rozmiaru obrączki ślubnej z diamentem, ile może kosztować taki zabieg i gdzie najlepiej go zrobić.
Jak zmniejszyć pierścionek: Kompletny przewodnik po zmianie rozmiaru pierścionków
Bywa w życiu tak, że mimo przygotowania idealnego planu, sprawdzenia dokładnie rozmiaru noszonej na co dzień biżuterii, pierścionek zaręczynowy, który wręczyliśmy naszej wybrance, nie pasuje. Bywa też tak, że przez chorobę, albo zmianę stylu życia dany pierścionek zaczyna się zsuwać albo uciskać. Na szczęście to nie koniec świata i jedyne czego potrzebujemy to delikatnej korekty rozmiaru pierścionka. Na czym polega ten proces i co powinniście wiedzieć sprawdzimy poniżej.
Kto powinien kupić obrączki: Tradycje i nowoczesne podejście
"Tradycja to rzecz święta" jak zwykło się u nas mawiać. Choć jest wiele fascynujących tradycji kultywowanych u nas w kraju, które warto podtrzymywać, to niektóre już dawno powinny odejść i zostać zapomniane. Czasy się zmieniły, zmieniła się mentalność ludzi więc duża część dawnych obyczajów jest już nieaktualna i krzywdząca. Dzisiaj zajmiemy się tradycją, która wprawdzie nikogo nie krzywdzi, ale też przy współczesnym społeczeństwie nie ma potrzeby trzymać się jej ślepo. Mowa o tym kto powinien kupić obrączki ślubne!
Rodzaje pierścionków zaręczynowych. Przewodnik po wyborze idealnego pierścionka
Kiedy przychodzi w życiu ten moment, że jesteśmy pewni naszych uczuć do drugiej osoby i uświadamiamy sobie, że to z nią chcemy spędzić całe życie, zaczyna się polowanie na pierścionek zaręczynowy. Przy wyborze pierścionka może pojawić się jednak pewien problem, a nawet kilka. Jaki, z czego, jaki kamień, jaki rozmiar, jaki budżet i gdzie go schować? Z ostatnim zagadnieniem musisz poradzić sobie sam. Jeśli chodzi o resztę pytań, wyciągamy pomocną dłoń i śpieszymy z odpowiedzią!
Grawer na obrączkach – co warto uwiecznić na symbolu Waszej miłości?
Nadszedł ten moment – idziecie do salonu jubilerskiego, wybieracie wymarzone obrączki i dostajecie pytanie na temat graweru. Jeżeli wcześniej nie przemyśleliście tej kwestii, to już kupując złote krążki, na pewno macie pustkę w głowie. Uniknijcie takiej sytuacji i już teraz pomyślcie, czy wolicie nietypowy grawer, klasyczny czy może stawiacie na minimalizm i wolicie wygrawerowanie prostego symbolu.
Cyrkonia a diament
Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie i trudno ocenić, czy biżuteria jest ozdobiona diamentem, czy tylko cyrkonią. Mimo tego te dwa kamienie różni niemal wszystko. Pochodzenie, struktura i połysk – to tylko niektóre różnice, które od razu wychwyci oko wytrawnego jubilera. I ty dowiedz się, jak odróżnić diament od cyrkonii i nigdy nie daj się oszukać.
Perły naturalne. Jak je odróżnić od sztucznych?
Natura nie jest perfekcyjna, ale zachwycająca, czego najlepszym przykładem są perły naturalne. Nigdy nie są idealnie okrągłe, a mimo tego urzekają fakturą i barwą. Niestety w powszechnym obrocie handlowym znajdują się ich na pierwszy rzut oka wierne imitacje, które powstają z niemal bezwartościowego plastiku lub szkła. Dowiedz się, jak wyglądają prawdziwe naturalne perły (hodowlane i te wyławianie z mórz) i nigdy nie daj się oszukać.