czy-obraczke-z-diamentem-mozna-powiekszyc

Zacznijmy od tego w jaki sposób następuje powiększanie obrączek ślubnych, ponieważ możliwości jest kilka:

  • można delikatnie rozciągnąć obrączkę, co zwiększy jej rozmiar, ale uszczupli pierścionek,

  • można dokonać wstawki - rozciąć obrączkę, rozgiąć do odpowiedniego rozmiaru, wstawić wstawkę z identycznego materiału, polutować, wyszlifować i wypolerować, aby nie było śladu,

  • można rozwalcować fragment materiału - dzięki temu rozmiar pierścionka się zmieni, ale zbyt duża korekta może wpłynąć na wygląd naszej obrączki.

W jaki sposób powiększa się pierścionek?

Korekta rozmiaru obrączki, czy też powiększenie pierścionka to częste pytanie, tak w salonie stacjonarnym jak i na naszej skrzynce mailowej. Powiększanie pierścionków zależy od wielu czynników i nie każda z obrączek ślubnych nadaje się do korekty rozmiaru. Żeby to wyjaśnić sprawdzimy, w jaki sposób następuje powiększenie pierścionka, czy można zrobić to dla obrączki z diamentem, ile razy taka korekta jest możliwa, a kiedy nie powinno się tego robić. Omówimy także czy warto robić korektę rozmiaru obrączki ślubnej z diamentem, ile może kosztować taki zabieg i gdzie najlepiej go zrobić.

Czy można powiększyć obrączkę z diamentem?

Korekta rozmiaru obrączki z diamentem jest możliwa, jednak nie każdy salon się tego podejmuje. W niektórych przypadkach korekta rozmiaru ze względu na umiejscowienie kamieni jest niezwykle skomplikowana, przez co salon może odmówić korekty, lub podać cenę, która będzie zbyt wysoka. Warto też korzystać z usług doświadczonych jubilerów, ponieważ ktoś niedoświadczony zmieniający rozmiar obrączek może je nieodwracalnie zniszczyć.

obraczka-z-diamentem

Ile razy można bezpiecznie dokonać korekty rozmiaru obrączki z diamentem?

Przyjmuje się, że zmiana rozmiaru obrączki z diamentem, jak i bez, może być przeprowadzona bezpiecznie około 3 razy. Każda następna korekta rozmiaru niesie ze sobą zagrożenie trwałego uszkodzenia obrączek ślubnych. Są jednak pewne ograniczenia dotyczące liczby korekt. W przypadku gdy obrączki ślubne są wykonane z cienkiego złota lub ich konstrukcja jest cienka i skomplikowana, ilość możliwych korekt będzie dużo niższa.

Kiedy nie powinno się powiększać obrączki z diamentem? Wyjaśniamy

Przy obrączkach klasycznych, gdy mamy do czynienia z miękkim metalem szlachetnym takim jak żółte złoto czy srebro problem nie występuje, korekta rozmiaru jest prosta i łatwa. W momencie, gdy konstrukcja jest skomplikowana i delikatna, materiał to białe złoto o nieznanych proporcjach, lub gdy są to obrączki tytanowe korekta rozmiaru może być niemożliwa. W przypadku tytanu, przeszkodą będzie wytrzymałość materiału i w takiej sytuacji rozwiązaniem jest jedynie nowa obrączka. W przypadku biżuterii z białego złota trudne może być osiągniecie efektu gdzie cała powierzchnia obrączek będzie jednolita po przeróbkach. W przypadku delikatnych konstrukcji, problemem jest osiągnięcie identycznego efektu z tym przy zakupie obrączek ślubnych.

Powiększenie obrączki z diamentem - czy korekta rozmiaru się opłaca?

Mamy tu do czynienia z prostym dylematem. Czy wydać kilkadziesiąt lub kilkaset złotych za możliwość powiększenia poprzedniej obrączki, która jest poświęcona, niesie ze sobą bagaż doświadczeń i wspomnień, jest pamiątką wspólnie spędzonych dni i pracy jaką wykonujemy budując nasz związek. Czy poszukać nowej obrączki, w nowym rozmiarze, która będzie idealnie pasować na rozmiar palca. Zawsze warto spróbować zmienić oryginalną obrączkę, a jeśli korekta rozmiaru nie będzie możliwa, wtedy można poszukać nowej ozdoby.

zmiana-rozmiaru-obraczki

Ile kosztuje powiększenie obrączki? Orientacyjne koszty

Przy korekcie rozmiaru, zwłaszcza jeśli chodzi o złote obrączki, koszty nie powinny być zbyt wysokie. Proste powiększenie pierścionka metodą rozciągnięcia to koszt od 30 do 60 złotych.

Cena odpowiednio się zwiększy o koszt materiału z odpowiedniej próby złota jeśli będziemy powiększać obrączkę przez dodanie szyny pierścionka. Dodatkowo trzeba liczyć około 50 złotych na lutowanie i polerowanie.

Jeśli chodzi o powiększanie obrączek z niestandardowych materiałów lub specjalnym kształcie, to wszystko zależy od zakresu pracy, kosztów materiału i pracochłonności. Więcej zapłacimy za skomplikowany wzór z osadzonymi kamieniami niż czyste złoto, które wystarczy rozciągnąć.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar obrączki przed powiększeniem? Podpowiadamy

Jeśli chodzi o obrączki ślubne to sprawa jest banalnie prosta, udajemy się do salonu, gdzie specjalista pobiera od nas dokładne wymiary na pierścionki. Czasochłonność takiej operacji to jakieś 10-15 minut. Problem występuje jeśli szukamy pierścionka na prezent, lub wybieramy pierścionek zaręczynowy. Wtedy pobranie dokładnych wymiarów może być problematyczne. Jak zmierzyć dokładnie rozmiar obrączek i pierścionków, żeby nie była potrzebna korekta rozmiarów pisaliśmy w tym artykule.

Gdzie można powiększyć pierścionek z diamentem?

Zmiana rozmiaru obrączki czy zmniejszenie pierścionka nie brzmi już tak skomplikowanie, jednak wciąż warto wybrać zakład jubilerski gdzie za taki proces odpowiada doświadczony fachowiec. Zapewni to bezpieczeństwo naszej biżuterii, a także da pewność, że proces zostanie przeprowadzony dobrze. Zmianę rozmiaru obrączki możesz powierzyć naszym specjalistom, którzy zadbają o bezpieczeństwo Twojego pierścionka. Więcej szczegółów o oferowanych przez nas usługach jubilerskich przeczytasz tutaj: https://domjubilerski.aia.pl/tresc/22-uslugi

Powiększanie obrączki z diamentem - podsumowanie

Zmiana rozmiaru obrączki z diamentem, pierścionka zaręczynowego, czy innej ozdoby na palec to czynność, której nie należy się obawiać. Warto jednak wybrać doświadczony salon, aby mieć pewność, że korekta rozmiaru zostanie przeprowadzona jak należy i w jej trakcie nie dojdzie do uszkodzenia naszej biżuterii.

Przeczytaj więcej

Produkt dodany do porównania.