czy-obraczke-z-diamentem-mozna-powiekszyc

Zacznijmy od tego w jaki sposób następuje powiększanie obrączek ślubnych, ponieważ możliwości jest kilka:

  • można delikatnie rozciągnąć obrączkę, co zwiększy jej rozmiar, ale uszczupli pierścionek,

  • można dokonać wstawki - rozciąć obrączkę, rozgiąć do odpowiedniego rozmiaru, wstawić wstawkę z identycznego materiału, polutować, wyszlifować i wypolerować, aby nie było śladu,

  • można rozwalcować fragment materiału - dzięki temu rozmiar pierścionka się zmieni, ale zbyt duża korekta może wpłynąć na wygląd naszej obrączki.

Korekta rozmiaru obrączki, czy też powiększenie pierścionka to częste pytanie, tak w salonie stacjonarnym jak i na naszej skrzynce mailowej. Powiększanie pierścionków zależy od wielu czynników i nie każda z obrączek ślubnych nadaje się do korekty rozmiaru. Żeby to wyjaśnić sprawdzimy, w jaki sposób następuje powiększenie pierścionka, czy można zrobić to dla obrączki z diamentem, ile razy taka korekta jest możliwa, a kiedy nie powinno się tego robić. Omówimy także czy warto robić korektę rozmiaru obrączki ślubnej z diamentem, ile może kosztować taki zabieg i gdzie najlepiej go zrobić.

Korekta rozmiaru obrączki z diamentem jest możliwa, jednak nie każdy salon się tego podejmuje. W niektórych przypadkach korekta rozmiaru ze względu na umiejscowienie kamieni jest niezwykle skomplikowana, przez co salon może odmówić korekty, lub podać cenę, która będzie zbyt wysoka. Warto też korzystać z usług doświadczonych jubilerów, ponieważ ktoś niedoświadczony zmieniający rozmiar obrączek może je nieodwracalnie zniszczyć.

obraczka-z-diamentem

Przyjmuje się, że zmiana rozmiaru obrączki z diamentem, jak i bez, może być przeprowadzona bezpiecznie około 3 razy. Każda następna korekta rozmiaru niesie ze sobą zagrożenie trwałego uszkodzenia obrączek ślubnych. Są jednak pewne ograniczenia dotyczące liczby korekt. W przypadku gdy obrączki ślubne są wykonane z cienkiego złota lub ich konstrukcja jest cienka i skomplikowana, ilość możliwych korekt będzie dużo niższa.

Przy obrączkach klasycznych, gdy mamy do czynienia z miękkim metalem szlachetnym takim jak żółte złoto czy srebro problem nie występuje, korekta rozmiaru jest prosta i łatwa. W momencie, gdy konstrukcja jest skomplikowana i delikatna, materiał to białe złoto o nieznanych proporcjach, lub gdy są to obrączki tytanowe korekta rozmiaru może być niemożliwa. W przypadku tytanu, przeszkodą będzie wytrzymałość materiału i w takiej sytuacji rozwiązaniem jest jedynie nowa obrączka. W przypadku biżuterii z białego złota trudne może być osiągniecie efektu gdzie cała powierzchnia obrączek będzie jednolita po przeróbkach. W przypadku delikatnych konstrukcji, problemem jest osiągnięcie identycznego efektu z tym przy zakupie obrączek ślubnych.

Mamy tu do czynienia z prostym dylematem. Czy wydać kilkadziesiąt lub kilkaset złotych za możliwość powiększenia poprzedniej obrączki, która jest poświęcona, niesie ze sobą bagaż doświadczeń i wspomnień, jest pamiątką wspólnie spędzonych dni i pracy jaką wykonujemy budując nasz związek. Czy poszukać nowej obrączki, w nowym rozmiarze, która będzie idealnie pasować na rozmiar palca. Zawsze warto spróbować zmienić oryginalną obrączkę, a jeśli korekta rozmiaru nie będzie możliwa, wtedy można poszukać nowej ozdoby.

zmiana-rozmiaru-obraczki

Przy korekcie rozmiaru, zwłaszcza jeśli chodzi o złote obrączki, koszty nie powinny być zbyt wysokie. Proste powiększenie pierścionka metodą rozciągnięcia to koszt od 30 do 60 złotych.

Cena odpowiednio się zwiększy o koszt materiału z odpowiedniej próby złota jeśli będziemy powiększać obrączkę przez dodanie szyny pierścionka. Dodatkowo trzeba liczyć około 50 złotych na lutowanie i polerowanie.

Jeśli chodzi o powiększanie obrączek z niestandardowych materiałów lub specjalnym kształcie, to wszystko zależy od zakresu pracy, kosztów materiału i pracochłonności. Więcej zapłacimy za skomplikowany wzór z osadzonymi kamieniami niż czyste złoto, które wystarczy rozciągnąć.

Jeśli chodzi o obrączki ślubne to sprawa jest banalnie prosta, udajemy się do salonu, gdzie specjalista pobiera od nas dokładne wymiary na pierścionki. Czasochłonność takiej operacji to jakieś 10-15 minut. Problem występuje jeśli szukamy pierścionka na prezent, lub wybieramy pierścionek zaręczynowy. Wtedy pobranie dokładnych wymiarów może być problematyczne. Jak zmierzyć dokładnie rozmiar obrączek i pierścionków, żeby nie była potrzebna korekta rozmiarów pisaliśmy w tym artykule.

Zmiana rozmiaru obrączki czy zmniejszenie pierścionka nie brzmi już tak skomplikowanie, jednak wciąż warto wybrać zakład jubilerski gdzie za taki proces odpowiada doświadczony fachowiec. Zapewni to bezpieczeństwo naszej biżuterii, a także da pewność, że proces zostanie przeprowadzony dobrze. Zmianę rozmiaru obrączki możesz powierzyć naszym specjalistom, którzy zadbają o bezpieczeństwo Twojego pierścionka. Więcej szczegółów o oferowanych przez nas usługach jubilerskich przeczytasz tutaj: https://domjubilerski.aia.pl/tresc/22-uslugi

Zmiana rozmiaru obrączki z diamentem, pierścionka zaręczynowego, czy innej ozdoby na palec to czynność, której nie należy się obawiać. Warto jednak wybrać doświadczony salon, aby mieć pewność, że korekta rozmiaru zostanie przeprowadzona jak należy i w jej trakcie nie dojdzie do uszkodzenia naszej biżuterii.

Przeczytaj więcej

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do porównania.