Czarny kamień szlachetny

Czarne kamienie szlachetne są tajemnicze, wytworne, kojarzą się z luksusem. Ich nieoczywista elegancja wynika z bijącego od nich chłodnego blasku. Klejnoty w kolorze czarnym zdobią najpiękniejszą biżuterię, która jest zarazem oryginalna i ponadczasowa. Poznaj sekrety ciemnych kamieni i dowiedz się więcej o ich właściwościach.

Read more
A&A
0 comments
2425 views

Zielony kamień szlachetny

Głęboki odcień, hipnotyzujący połysk i efektownie odbijające się refleksy światła sprawiają, że kamienie o barwie zielonej mogą śmiało konkurować z najpiękniejszymi diamentami. Klejnoty te powstają w naturalny sposób w skorupie ziemskiej, od lat inspirują mistrzów jubilerstwa i osiągają zawrotne ceny. Czym szczególnym wyróżnia się biżuteria z zielonym kamieniem? I które z klejnotów w tym odcieniu cieszą się największą popularnością wśród jubilerów? Wyjaśniamy!

Read more
A&A
0 comments
1087 views

Kamienie szlachetne. Rodzaje, nazwy, kolory, znaczenie

Gdyby nie bogactwo rodzajów kamieni szlachetnych i różnorodność ich barw, jubilerstwo byłoby o wiele uboższym rzemiosłem. Te naturalne ozdoby już w czasach starożytnych były wykorzystywane do produkcji kunsztownej biżuterii. Dlaczego wyroby jubilerskie z kamieniami szlachetnymi są tak cenne? Czym są kamienie półszlachetne? Wyjaśniamy!

Read more
A&A
0 comments
4825 views

Znaczenie pierścionków na palcach

Noszenie pierścionka może mieć drugie dno. Jest on ozdobą, elementem stylizacji, ale może też uchylić rąbka tajemnicy na temat osobowości czy sytuacji życiowej noszącej go osoby. Co innego oznacza pierścionek na małym palcu lewej ręki, a co innego biżuteria zdobiąca palec wskazujący. O symbolice tej często się zapomina, co może skończyć się kłopotliwą sytuacją, nieporozumieniem. Dowiedz się, co symbolizują pierścionki na palcach i już zawsze bądź świadoma tego, jak je nosić!

Read more
A&A
0 comments
4777 views

Czerwony kamień szlachetny

Nie tylko diamenty zdobią oczka pierścionków, kolie, bransoletki. Równie zjawiskowe są czerwone kamienie szlachetne, które mają wyjątkowo intensywną barwę. To klejnoty, które już w dawnych czasach zdobiły kosztowności, osiągały zawrotne ceny i urzekały swoim pięknem. Dowiedz się, jakie drogocenne kamienie mają szlachetny, hipnotyzujący czerwony odcień!

Read more
A&A
0 comments
1883 views

Jak sprawdzić złoto? 6 sposobów na rozpoznanie prawdziwego złota

Zastanawiasz się, czy twoja złota biżuteria rzeczywiście powstała ze szlachetnego kruszcu? Szukałeś na niej wybitej próby, jednak nie zauważyłeś żadnego symbolu i nie wiesz, co to może oznaczać? W takich sytuacjach warto zweryfikować autentyczność złota. Wyjaśniamy, czy można to zrobić również w domowych warunkach.

Read more
A&A
0 comments
32294 views

Jak sprawdzić, czy kamień jest szlachetny?

Naturalne kamienie szlachetne mają dużą wartość, błyszczą i zdobią najpiękniejsze pierścionki, kolie, bransoletki. Jednak ten, kto na co dzień nie pracuje z takimi drogocennymi przedmiotami, może mieć spory problem, aby odróżnić je od tanich błyskotek. Tłumaczymy, jak zweryfikować, czy domniemane szlachetne kamienie naturalne są rzeczywiście autentyczne.

Read more
A&A
0 comments
2184 views

Turmalin – kamień szlachetny. Symbolika, właściwości, pochodzenie

Piękny minerał turmalin był znany już w czasach starożytnych w krajach basenu Morza Śródziemnego, jednak popularność w Europie zyskał dopiero na początku XVIII wieku. Obecnie turmalin wydobywa się w Brazylii, a także w Tanzanii, Nigerii i Kenii. Wspaniałe okazy tego kamienia można spotkać również na Sri Lance, w Afganistanie, w USA (Kalifornia), a także w Rosji i Finlandii. W Polsce występuje najbardziej pospolity rodzaj turmalinu – czarny szerl i można go znaleźć na Dolnym Śląsku.

Read more
A&A
0 comments
21223 views

Cytaty, aforyzmy i sentencje o miłości

Wiele osób próbowało zdefiniować pojęcie miłości, ale to karkołomne zadanie - ubrać w słowa coś tak pięknego, monumentalnego, a jednocześnie nieuchwytnego. Stąd tak duża popularność aforyzmów i złotych myśli, które przy pomocy poetyckiego języka pozwalają uchwycić "ducha miłości" i choć trochę to pojęcie przybliżyć.

Read more
A&A
0 comments
750 views

Czym i jak wyczyścić srebro?

Srebrne przedmioty, a w tym biżuteria, mogą z biegiem czasu zmienić swój odcień - ciemnieją, ich powierzchnia traci blask i staje się matowa. Jednak nieestetyczny, czarny osad można szybko usunąć - w tym celu możesz wykorzystać preparaty ze sklepowych półek lub specyfiki przygotowane domowymi sposobami. Podpowiadamy, czym wyczyścić srebro, jak przywrócić mu efektowny odcień i połysk.

Read more
A&A
0 comments
17392 views
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.