Planujecie ślub, macie jeszcze mnóstwo czasu do uroczystości więc nawet nie myślicie o tym kiedy kupić obrączki ślubne? To może być błąd, ponieważ zamówienie obrączek i wykonanie ich przez jubilera to wcale nie taka szybka i prosta sprawa. Ile czasu przed ślubem powinniście kupić obrączki, czy kupienie ich od ręki jest możliwe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup obrączek ślubnych oraz kto według tradycji powinien za nie zapłacić. To pytania, na które postaramy się dziś odpowiedzieć.
Ile czasu przed ślubem kupić obrączki?
Przyjmuje się, że najlepszym terminem na zakup obrączek ślubnych jest okres od 2 do 3 miesięcy przed ślubem. Podkreślamy na zakup, bo wybór idealnych obrączek to zupełnie inna kwestia. Okres tych kilku miesięcy, po pierwsze da bezpieczny zapas czasu jubilerowi na wykonanie Waszych obrączek (około 3-4 tygodnie), Wam na to, aby przymierzyć i obejrzeć zamówione obrączki i odesłać je na ewentualne poprawki (około 2 tygodni). I zostaje Wam bezpieczny zapas czasu gdyby wyszły jakieś zmiany, czy poprawki na ostatnią chwilę.
Kupienie obrączek ślubnych "od ręki" - czy jest możliwe?
Wchodzisz do salonu jubilerskiego, wybierasz obrączki ślubne, sprzedawca wyciąga Twój rozmiar z szuflady, płacisz i wychodzisz. Och! Gdyby to było takie proste. W salonie jubilerskim zazwyczaj dostępny jest jeden rozmiar każdego modelu, a i tak najczęściej jest pozłacaną atrapą, służącą za wzór. Dlatego, aby wykonać Wasze obrączki na indywidualne zamówienie potrzeba czasu, cierpliwości i dokładnych rozmiarów palca.
Co warto wziąć pod uwagę, planując termin zakupu obrączek ślubnych?
Aby wybrać obrączki ślubne, te idealne, które będą Wam towarzyszyć przez całe życie, warto do tych polecanych 2-3 miesięcy dołożyć jeszcze miesiąc, tak dla bezpieczeństwa. Dlaczego? O tym poniżej!
Proces poszukiwania idealnych obrączek ślubnych - może trwać dłużej, niż myślisz
Obrączki ślubne są zwodnicze, wszystkie wyglądają podobnie, ale to te drobne szczegóły sprawiają, że któraś jest dla nas idealna, a inna absolutnie nie trafia w nasze gusta. Legendy mówią o przypadku, gdzie para po wejściu do salonu wzięła do ręki pierwsze obrączki ślubne i to były właśnie te, idealne. Ale to tylko legenda.
W praktyce często wygląda to tak, że odwiedza się salon jubilerski za salonem, ogląda się oferty na targach ślubnych, przegląda różne obrączki, a wciąż nie jest się pewnym. Dlatego najlepiej odwiedzić salon jubilerski, który oferuje szeroki wybór obrączek ślubnych, różne rodzaje kruszcu i kamienie szlachetne, a także zatrudnia specjalistów, którzy znają się na rzeczy. W takim miejscu łatwiej spróbować określić wspólnie, czego właściwie szukacie. Właśnie dlatego zapraszamy do naszych salonów A&A, gdzie doświadczeni doradcy pomogą Wam wybrać idealny model obrączek.
Terminy wykonania zamówionych obrączek przez jubilera
Jak już wspomnieliśmy w przypadku obrączek wykonywanych na zamówienie, czas jaki potrzebny jest, aby wykonać Wasze idealne obrączki ślubne to około 3-4 tygodnie. W naszym salonie jest to do 21 dni. Trwa to aż 3 tygodnie, ponieważ wszystkie nasze obrączki wykonywane są ręcznie, z najlepszego kruszcu, szlifowane, czyszczone, polerowane i dopieszczane. W końcu mają Wam towarzyszyć przez resztę życia.
Grawer na obrączkach - ile czasu się na niego czeka?
Grawerowanie, zwłaszcza skomplikowanych wzorów, może wydłużyć proces produkcji. Zazwyczaj jest to niewielki okres czasu, chociaż przy bardziej zaawansowanej konstrukcji obrączki i trudnym wzorze, może zająć do 7 dni roboczych.
Niespodziewane sytuacje - warto je przewidzieć
Jednym z powodów, dla których radzi się wziąć odpowiedni zapas czasu są niespodziewane sytuacje. Zmiana rozmiaru palca, dodatkowy grawer w ostatniej chwili, błąd w rozmiarze czy właśnie grawerunku. Takie rzeczy się zdarzają, dlatego warto oszczędzić sobie stresu i wziąć poprawkę na czas oczekiwania i inne sytuacje.
Kto powinien kupić obrączki ślubne?
Według starych tradycji pan młody i jego rodzina. W dzisiejszych czasach? Sprawa zakupu nie jest już taka oczywista i to najczęściej para młoda kupuje je wspólnie. Jeśli chcecie bliżej zapoznać się z tradycją zakupu obrączek, szerzej pisaliśmy o niej w tym artykule.
Tajniki terminu zakupu obrączek - podsumowanie
Wiele par przed zakupem obrączek ślubnych czeka też na odpowiednią chwilę i promocję na zakup biżuterii. W związku z tym, że sezon ślubny trwa w Polsce cały rok, to jedyne wahania, które wpływają na cenę obrączek to notowania metali szlachetnych i indywidualne promocje w sklepach. Jeśli więc macie wypatrzone idealne obrączki i możecie poczekać, to najlepiej wybrać taki moment gdy Wasza obrączka będzie w atrakcyjnych cenach. Jeśli kupujecie biżuterię dużo wcześniej to warto wiedzieć czy będzie możliwość dokonania zmian, na przykład czy obrączkę z diamentem można powiększyć.
Obrączki Sicilia z żółtego złota 585 półokrągłe zdobione 4 mm z soczewką i cyrkoniami
Obrączki Veneto z żółtego złota 585 płaskie fazowane 4 mm z brylantami zakutymi w serce
Obrączki Calabria z białego rodowanego złota 585 półokrągłe fazowane 5 mm z soczewką
Obrączki Calabria z różowego złota 585 półokrągłe fazowane 5 mm z soczewką i cyrkoniami
Obrączki Lombardia z białego platynowanego złota 585 półokrągłe 4 mm z soczewką
Obrączki Puglia z żółtego i białego rodowanego złota 585 płaskie fazowane 4 mm z trzema...
Obrączki Puglia z różowego i białego nierodowanego złota 585 płaskie fazowane 4 mm
Obrączki Toscana z białego palladowego złota 585 półokrągłe 5 mm z cyrkoniami i soczewką
Obrączki Umbria z białego nierodowanego złota 585 płaskie 4 mm z soczewką
Obrączki Trentino z żółtego i białego złota 585 płaskie fazowane 4 mm z brylantami
Obrączki Lombardia z białego nierodowanego złota 585 półokrągłe 3 mm z soczewką
Obrączki Lombardia z żółtego złota 585 półokrągłe 4 mm z soczewką i brylantami zakutymi...
Przeczytaj więcej
Co symbolizuje obrączka ślubna: Znaczenie i historia symbolu małżeństwa
Składając przysięgę małżeńską, można obejść się bez drogich kreacji i wystawnego wesela. Nie można jednak zrobić tego bez obrączek. Dowiedz się, skąd pochodzi zwyczaj wymiany złotych krążków między małżonkami i kiedy przybył on do Polski.
Obrączka męska - na którym palcu powinna się znaleźć? Tradycje kontra nowoczesność
W dzisiejszych czasach coraz częściej wszelkie tradycje, zwyczaje czy obyczaje odchodzą w zapomnienie. Teraz częściej liczy się pragmatyzm czy wygoda. Niektórzy mimo wszystko starają się kultywować niektóre z nich i mimo zmieniającego się świata przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jedną z takich tradycji jest noszenie obrączki ślubnej. Skąd pochodzi ten zwyczaj? Na jakim palcu nosi się obrączkę w zależności od płci, jak Polacy wypadają w tym temacie na tle reszty świata? Czy trzeba trzymać się tradycji, oraz w jaki sposób palec, na którym nosimy obrączkę informuje innych o naszym sanie cywilnym? Tymi zagadnieniami zajmiemy się w dzisiejszym artykule.
Kiedy kupić obrączki? Najlepszy czas na wybór i zakup obrączek ślubnych
Planujecie ślub, macie jeszcze mnóstwo czasu do uroczystości więc nawet nie myślicie o tym kiedy kupić obrączki ślubne? To może być błąd, ponieważ zamówienie obrączek i wykonanie ich przez jubilera to wcale nie taka szybka i prosta sprawa. Ile czasu przed ślubem powinniście kupić obrączki, czy kupienie ich od ręki jest możliwe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup obrączek ślubnych oraz kto według tradycji powinien za nie zapłacić. To pytania, na które postaramy się dziś odpowiedzieć.
Czy obrączkę z diamentem można powiększyć: Co musisz wiedzieć?
Korekta rozmiaru obrączki, czy też powiększenie pierścionka to częste pytanie, tak w salonie stacjonarnym jak i na naszej skrzynce mailowej. Powiększanie pierścionków zależy od wielu czynników i nie każda z obrączek ślubnych nadaje się do korekty rozmiaru. Żeby to wyjaśnić sprawdzimy, w jaki sposób następuje powiększenie pierścionka, czy można zrobić to dla obrączki z diamentem, ile razy taka korekta jest możliwa, a kiedy nie powinno się tego robić. Omówimy także czy warto robić korektę rozmiaru obrączki ślubnej z diamentem, ile może kosztować taki zabieg i gdzie najlepiej go zrobić.
Jak zmniejszyć pierścionek: Kompletny przewodnik po zmianie rozmiaru pierścionków
Bywa w życiu tak, że mimo przygotowania idealnego planu, sprawdzenia dokładnie rozmiaru noszonej na co dzień biżuterii, pierścionek zaręczynowy, który wręczyliśmy naszej wybrance, nie pasuje. Bywa też tak, że przez chorobę, albo zmianę stylu życia dany pierścionek zaczyna się zsuwać albo uciskać. Na szczęście to nie koniec świata i jedyne czego potrzebujemy to delikatnej korekty rozmiaru pierścionka. Na czym polega ten proces i co powinniście wiedzieć sprawdzimy poniżej.
Kto powinien kupić obrączki: Tradycje i nowoczesne podejście
"Tradycja to rzecz święta" jak zwykło się u nas mawiać. Choć jest wiele fascynujących tradycji kultywowanych u nas w kraju, które warto podtrzymywać, to niektóre już dawno powinny odejść i zostać zapomniane. Czasy się zmieniły, zmieniła się mentalność ludzi więc duża część dawnych obyczajów jest już nieaktualna i krzywdząca. Dzisiaj zajmiemy się tradycją, która wprawdzie nikogo nie krzywdzi, ale też przy współczesnym społeczeństwie nie ma potrzeby trzymać się jej ślepo. Mowa o tym kto powinien kupić obrączki ślubne!
Rodzaje pierścionków zaręczynowych. Przewodnik po wyborze idealnego pierścionka
Kiedy przychodzi w życiu ten moment, że jesteśmy pewni naszych uczuć do drugiej osoby i uświadamiamy sobie, że to z nią chcemy spędzić całe życie, zaczyna się polowanie na pierścionek zaręczynowy. Przy wyborze pierścionka może pojawić się jednak pewien problem, a nawet kilka. Jaki, z czego, jaki kamień, jaki rozmiar, jaki budżet i gdzie go schować? Z ostatnim zagadnieniem musisz poradzić sobie sam. Jeśli chodzi o resztę pytań, wyciągamy pomocną dłoń i śpieszymy z odpowiedzią!
Grawer na obrączkach – co warto uwiecznić na symbolu Waszej miłości?
Nadszedł ten moment – idziecie do salonu jubilerskiego, wybieracie wymarzone obrączki i dostajecie pytanie na temat graweru. Jeżeli wcześniej nie przemyśleliście tej kwestii, to już kupując złote krążki, na pewno macie pustkę w głowie. Uniknijcie takiej sytuacji i już teraz pomyślcie, czy wolicie nietypowy grawer, klasyczny czy może stawiacie na minimalizm i wolicie wygrawerowanie prostego symbolu.
Cyrkonia a diament
Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie i trudno ocenić, czy biżuteria jest ozdobiona diamentem, czy tylko cyrkonią. Mimo tego te dwa kamienie różni niemal wszystko. Pochodzenie, struktura i połysk – to tylko niektóre różnice, które od razu wychwyci oko wytrawnego jubilera. I ty dowiedz się, jak odróżnić diament od cyrkonii i nigdy nie daj się oszukać.
Perły naturalne. Jak je odróżnić od sztucznych?
Natura nie jest perfekcyjna, ale zachwycająca, czego najlepszym przykładem są perły naturalne. Nigdy nie są idealnie okrągłe, a mimo tego urzekają fakturą i barwą. Niestety w powszechnym obrocie handlowym znajdują się ich na pierwszy rzut oka wierne imitacje, które powstają z niemal bezwartościowego plastiku lub szkła. Dowiedz się, jak wyglądają prawdziwe naturalne perły (hodowlane i te wyławianie z mórz) i nigdy nie daj się oszukać.