kiedy-kupic-obraczki-slubne

Planujecie ślub, macie jeszcze mnóstwo czasu do uroczystości więc nawet nie myślicie o tym kiedy kupić obrączki ślubne? To może być błąd, ponieważ zamówienie obrączek i wykonanie ich przez jubilera to wcale nie taka szybka i prosta sprawa. Ile czasu przed ślubem powinniście kupić obrączki, czy kupienie ich od ręki jest możliwe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup obrączek ślubnych oraz kto według tradycji powinien za nie zapłacić. To pytania, na które postaramy się dziś odpowiedzieć.

Ile czasu przed ślubem kupić obrączki?

Przyjmuje się, że najlepszym terminem na zakup obrączek ślubnych jest okres od 2 do 3 miesięcy przed ślubem. Podkreślamy na zakup, bo wybór idealnych obrączek to zupełnie inna kwestia. Okres tych kilku miesięcy, po pierwsze da bezpieczny zapas czasu jubilerowi na wykonanie Waszych obrączek (około 3-4 tygodnie), Wam na to, aby przymierzyć i obejrzeć zamówione obrączki i odesłać je na ewentualne poprawki (około 2 tygodni). I zostaje Wam bezpieczny zapas czasu gdyby wyszły jakieś zmiany, czy poprawki na ostatnią chwilę. 

Kupienie obrączek ślubnych "od ręki" - czy jest możliwe?

Wchodzisz do salonu jubilerskiego, wybierasz obrączki ślubne, sprzedawca wyciąga Twój rozmiar z szuflady, płacisz i wychodzisz. Och! Gdyby to było takie proste. W salonie jubilerskim zazwyczaj dostępny jest jeden rozmiar każdego modelu, a i tak najczęściej jest pozłacaną atrapą, służącą za wzór. Dlatego, aby wykonać Wasze obrączki na indywidualne zamówienie potrzeba czasu, cierpliwości i dokładnych rozmiarów palca.

Co warto wziąć pod uwagę, planując termin zakupu obrączek ślubnych?

Aby wybrać obrączki ślubne, te idealne, które będą Wam towarzyszyć przez całe życie, warto do tych polecanych 2-3 miesięcy dołożyć jeszcze miesiąc, tak dla bezpieczeństwa. Dlaczego? O tym poniżej!

Proces poszukiwania idealnych obrączek ślubnych - może trwać dłużej, niż myślisz

Obrączki ślubne są zwodnicze, wszystkie wyglądają podobnie, ale to te drobne szczegóły sprawiają, że któraś jest dla nas idealna, a inna absolutnie nie trafia w nasze gusta. Legendy mówią o przypadku, gdzie para po wejściu do salonu wzięła do ręki pierwsze obrączki ślubne i to były właśnie te, idealne. Ale to tylko legenda.

W praktyce często wygląda to tak, że odwiedza się salon jubilerski za salonem, ogląda się oferty na targach ślubnych, przegląda różne obrączki, a wciąż nie jest się pewnym. Dlatego najlepiej odwiedzić salon jubilerski, który oferuje szeroki wybór obrączek ślubnych, różne rodzaje kruszcu i kamienie szlachetne, a także zatrudnia specjalistów, którzy znają się na rzeczy. W takim miejscu łatwiej spróbować określić wspólnie, czego właściwie szukacie. Właśnie dlatego zapraszamy do naszych salonów A&A, gdzie doświadczeni doradcy pomogą Wam wybrać idealny model obrączek.

obraczki-kiedy-kupic
obraczka-zlota-slub

Terminy wykonania zamówionych obrączek przez jubilera

Jak już wspomnieliśmy w przypadku obrączek wykonywanych na zamówienie, czas jaki potrzebny jest, aby wykonać Wasze idealne obrączki ślubne to około 3-4 tygodnie. W naszym salonie jest to do 21 dni. Trwa to aż 3 tygodnie, ponieważ wszystkie nasze obrączki wykonywane są ręcznie, z najlepszego kruszcu, szlifowane, czyszczone, polerowane i dopieszczane. W końcu mają Wam towarzyszyć przez resztę życia.

Grawer na obrączkach - ile czasu się na niego czeka?

Grawerowanie, zwłaszcza skomplikowanych wzorów, może wydłużyć proces produkcji. Zazwyczaj jest to niewielki okres czasu, chociaż przy bardziej zaawansowanej konstrukcji obrączki i trudnym wzorze, może zająć do 7 dni roboczych.

Niespodziewane sytuacje - warto je przewidzieć

Jednym z powodów, dla których radzi się wziąć odpowiedni zapas czasu są niespodziewane sytuacje. Zmiana rozmiaru palca, dodatkowy grawer w ostatniej chwili, błąd w rozmiarze czy właśnie grawerunku. Takie rzeczy się zdarzają, dlatego warto oszczędzić sobie stresu i wziąć poprawkę na czas oczekiwania i inne sytuacje.

Kto powinien kupić obrączki ślubne?

Według starych tradycji pan młody i jego rodzina. W dzisiejszych czasach? Sprawa zakupu nie jest już taka oczywista i to najczęściej para młoda kupuje je wspólnie. Jeśli chcecie bliżej zapoznać się z tradycją zakupu obrączek, szerzej pisaliśmy o niej w tym artykule.

Tajniki terminu zakupu obrączek - podsumowanie

Wiele par przed zakupem obrączek ślubnych czeka też na odpowiednią chwilę i promocję na zakup biżuterii. W związku z tym, że sezon ślubny trwa w Polsce cały rok, to jedyne wahania, które wpływają na cenę obrączek to notowania metali szlachetnych i indywidualne promocje w sklepach. Jeśli więc macie wypatrzone idealne obrączki i możecie poczekać, to najlepiej wybrać taki moment gdy Wasza obrączka będzie w atrakcyjnych cenach. Jeśli kupujecie biżuterię dużo wcześniej to warto wiedzieć czy będzie możliwość dokonania zmian, na przykład czy obrączkę z diamentem można powiększyć.

Przeczytaj więcej

Produkt dodany do porównania.