Kiedy przychodzi w życiu ten moment, że jesteśmy pewni naszych uczuć do drugiej osoby i uświadamiamy sobie, że to z nią chcemy spędzić całe życie, zaczyna się polowanie na pierścionek zaręczynowy. Przy wyborze pierścionka może pojawić się jednak pewien problem, a nawet kilka. Jaki, z czego, jaki kamień, jaki rozmiar, jaki budżet i gdzie go schować? Z ostatnim zagadnieniem musisz poradzić sobie sam. Jeśli chodzi o resztę pytań, wyciągamy pomocną dłoń i śpieszymy z odpowiedzią!
Pierścionek zaręczynowy - co symbolizuje?
Zacznijmy od tego, dlaczego właściwie pierścionek zaręczynowy, a nie na przykład kamień rzeczny lub podkowa. W pierścionku zaręczynowym najważniejszym symbolem jest kształt - koło - nieskończone, zapętlone, wieczne. Ma symbolizować naszą miłość, tak samo jak metal, z którego jest zrobiona ozdoba. Jest trwały, wytrzymały, piękny! Dodatkowo kamień szlachetny, który jest w niego wprawiony niesie swoją symbolikę i tylko wzmacnia efekt.
Czy każdy pierścionek może być zaręczynowy?
Nie ma żadnych zasad mówiących o tym, jakie dokładnie wymagania musi spełnić pierścionek, aby stać się zaręczynowym. Jedyne co się liczy to, aby był ofiarowany ze szczerego serca i jeżeli Twoja wybranka się zgodzi, znalazł się na serdecznym palcu prawej dłoni. Krążą legendy, że najbardziej romantyczny mężczyzna na świecie oświadczył się pierścionkiem z automatu z kulkami. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy podobnie jak później obrączka, zostanie z nami długie lata, warto więc wybrać taki, który będzie przy okazji piękną pamiątką.
Rodzaje pierścionków zaręczynowych - te modele musisz znać przed wyborem
Nie wiesz jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Chociaż ponadczasowa klasyka to złote pierścionki z diamentem, wcale nie znaczy, że najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe to biżuteria bez charakteru. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych opcji, jeśli szukasz czegoś wyjątkowego. Wszystkie mają swoje unikalne cechy, przez co mogą okazać się wyjątkowe i stać się wspaniałym symbolem miłości.
Obrączka zwężana przy kamieniu
Klasyczny, a jednak nowoczesny pierścionek zaręczynowy z najtwardszym minerałem z występujących kamieni szlachetnych - diamentem w szlifie brylantowym. Przepiękna mieszanina złota żółtego i białego złota zwieńczona brylantem 0,26 karata.
Obrączka masywna
Serdeczny palec prawej dłoni pokocha ten model. Piękny szlif brylantowy diamentu o masie 0,15 karata w otoczeniu 585 karatowego czystego złota. Klasyczne pierścionki tego typu występują od lat we wszystkich salonach jubilerskich i jest to najczęściej wybierana na zaręczyny biżuteria.
Pierścionki zaręczynowe z białym szatonem
Coś bardziej nowoczesnego? Pierścionek z żółtego złota i obramowanie kamieni z białego złota sprawia, że brylanty wprawione w pierścionku pięknie się prezentują, a sam pierścionek zaręczynowy przykuwa uwagę.
Pierścionki zaręczynowe bez kamienia centralnego
Nie wszystkie złote pierścionki zaręczynowe mają kamienie szlachetne wprawione centralnie. Równomierne rozłożenie także przykuwa uwagę, a pierścionek zaręczynowy z żółtego złota wydaje się delikatny i subtelny.
Pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami szlachetnymi
Pierścionek zaręczynowy niekoniecznie charakteryzuje oszlifowany diament. Często panowie decydują się na inny kamień w zależności od preferencji swojej ukochanej. Pierścionek zaręczynowy z szafirem, topazem czy szmaragdem to doskonały wybór. My polecamy pierścionek zaręczynowy z rubinem w otoczeniu kamieni szlachetnych.
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Przewodnik krok po kroku
Przejdźmy do checklisty, którą każda osoba pragnąca się oświadczyć powinna zrobić przed zakupem pierścionka.
Krok 1: określ swój budżet
Jasno określ swój budżet. Nie kieruj się poradami znajdowanymi w Internecie, że na pierścionek zaręczynowy powinno się wydać wielokrotność pensji, 2x, 3x czy nawet 5x. Na pierścionek wygospodaruj budżet, na który Cię stać. Pamiętaj, że gdy przyjdzie do momentu zaręczyn, najbardziej liczy się uczucie.
Krok 2: wybierz kruszec i kolor pierścionka zaręczynowego
Zwróć uwagę jaki rodzaj biżuterii nosi Twoja ukochana. Woli złotą, platynową, metaliczną, a może srebrną biżuterię? A może jest uczulona na białe złoto? To informacje, które przydadzą się też na późniejsze lata!
Krok 3: zdecyduj, jaki styl pierścionka będzie pasował do Twojej wybranki
Najtrudniejsze z zadań! Wybierając pierścionek zaręczynowy musimy wziąć pod uwagę wiele rzeczy i trzeba dopilnować, aby znać odpowiedź na nie wszystkie jak najlepiej:
styl i kolor biżuterii którą nosi kobieta na co dzień,
rozmiar dłoni - dłoni, a nie palca, do którego dojdziemy za chwilę (żeby pierścionek nie był zbyt duży w stosunku do grubości palców lub odwrotnie)
jej gust i osobiste preferencje - ulubiony kamień i jego kolor, rodzaj metalu, ewentualne zdobienia.
Krok 4: wybierz odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego
No i najważniejsza kwestia we wszystkich pierścionkach zaręczynowych, jego rozmiar. A tak naprawdę kluczowy jest tu rozmiar palca.
Rozmiar pierścionka zaręczynowego - jak wybrać odpowiedni?
Najtrudniejsze ze wszystkich zadań to zmierzyć rozmiar palca pod pierścionek zaręczynowy, w taki sposób, aby wybranka się nie domyśliła się, co się szykuje. Możesz zdecydować się na wiele różnych technik, zmierzyć inny pierścionek, zmierzyć palec w trakcie snu, zapytać którąś z przyjaciółek lub mamę. Jeśli oświadczyny nie są tajemnicą, warto wybrać się ze swoją ukochaną do naszego salonu, aby pierścionek zaręczynowy wybrać razem. Wtedy będziemy mogli zaoferować pełną profesjonalną pomoc w doborze rozmiaru pierścionka zaręczynowego.
Jeśli jednak zakup pierścionka zaręczynowego to tajemnica, a rozmiar modelu wybranego z naszej oferty nie pasuje, nic się nie stało. W każdej chwili możesz się zgłosić do naszego salonu na darmową korektę rozmiaru, aby przyszła narzeczona mogła nosić symbol miłości bez obaw, że się zgubi.
Rodzaje pierścionków zaręczynowych - podsumowanie
Wiemy, jak stresujący bywa moment wyboru pierścionka zaręczynowego. Dlatego nasi eksperci w salonie z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, podpowiedzą jaki kamień wybrać, doradzą między stylami i sprawią, że wybór pierścionka zaręczynowego będzie mniej stresujący. Nie krępuj się opowiedzieć o budżecie, kruszcu czy swoich preferencjach na temat pierścionka. W zaręczynach chodzi przede wszystkim o miłość i decyzję. Zrobimy wszystko, by umożliwić Ci znalezienie dla swojej ukochanej idealnego pierścionka zaręczynowego.
Pierścionek zaręczynowy różowe złoto 585 Vicenza z brylantem o masie 0,14 ct
Pierścionek zaręczynowy dwukolorowe złoto 585 Torino z brylantem 0,26 ct i sekretnym...
Pierścionek zaręczynowy dwukolorowe złoto 585 Torino z brylantem 0,41 ct i sekretnym...
Pierścionek zaręczynowy z dwukolorowego złota 585 Bergamo z brylantami 0,24 ct 1,74 g
Pierścionek zaręczynowy Siena z białego złota 585 z czarnym diamentem 0,36 ct
Pierścionek zaręczynowy Perugia z różowego złota 585 z morganitem 0,46 ct i brylantami...
Pierścionek zaręczynowy różowe złoto 585 Modena z morganitem 0,60 ct i brylantami 0,09 ct
Pierścionek ręcznie wykonany z dwukolorowego złota 585 z brylantami 0,50 ct
Pierścionek zaręczynowy z żółtego i białego złota 585 Vicenza z białym szafirem 0,79 ct
Pierścionek zaręczynowy z białego i żółtego złota 585 Vicenza z zachwycającym brylantem...
Pierścionek z białego i żółtego złota 585 z brylantami i diamentami bagietowymi
Pierścionek z dwukolorowego złota 585 z brylantami 0,22 ct i diamentami 0,29 ct
Pierścionek w formie obrączki z dwukolorowego złota 585 z szafirem 0,12 ct i brylantami...
Co symbolizuje obrączka ślubna: Znaczenie i historia symbolu małżeństwa
Składając przysięgę małżeńską, można obejść się bez drogich kreacji i wystawnego wesela. Nie można jednak zrobić tego bez obrączek. Dowiedz się, skąd pochodzi zwyczaj wymiany złotych krążków między małżonkami i kiedy przybył on do Polski.
Obrączka męska - na którym palcu powinna się znaleźć? Tradycje kontra nowoczesność
W dzisiejszych czasach coraz częściej wszelkie tradycje, zwyczaje czy obyczaje odchodzą w zapomnienie. Teraz częściej liczy się pragmatyzm czy wygoda. Niektórzy mimo wszystko starają się kultywować niektóre z nich i mimo zmieniającego się świata przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jedną z takich tradycji jest noszenie obrączki ślubnej. Skąd pochodzi ten zwyczaj? Na jakim palcu nosi się obrączkę w zależności od płci, jak Polacy wypadają w tym temacie na tle reszty świata? Czy trzeba trzymać się tradycji, oraz w jaki sposób palec, na którym nosimy obrączkę informuje innych o naszym sanie cywilnym? Tymi zagadnieniami zajmiemy się w dzisiejszym artykule.
Kiedy kupić obrączki? Najlepszy czas na wybór i zakup obrączek ślubnych
Planujecie ślub, macie jeszcze mnóstwo czasu do uroczystości więc nawet nie myślicie o tym kiedy kupić obrączki ślubne? To może być błąd, ponieważ zamówienie obrączek i wykonanie ich przez jubilera to wcale nie taka szybka i prosta sprawa. Ile czasu przed ślubem powinniście kupić obrączki, czy kupienie ich od ręki jest możliwe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup obrączek ślubnych oraz kto według tradycji powinien za nie zapłacić. To pytania, na które postaramy się dziś odpowiedzieć.
Czy obrączkę z diamentem można powiększyć: Co musisz wiedzieć?
Korekta rozmiaru obrączki, czy też powiększenie pierścionka to częste pytanie, tak w salonie stacjonarnym jak i na naszej skrzynce mailowej. Powiększanie pierścionków zależy od wielu czynników i nie każda z obrączek ślubnych nadaje się do korekty rozmiaru. Żeby to wyjaśnić sprawdzimy, w jaki sposób następuje powiększenie pierścionka, czy można zrobić to dla obrączki z diamentem, ile razy taka korekta jest możliwa, a kiedy nie powinno się tego robić. Omówimy także czy warto robić korektę rozmiaru obrączki ślubnej z diamentem, ile może kosztować taki zabieg i gdzie najlepiej go zrobić.
Jak zmniejszyć pierścionek: Kompletny przewodnik po zmianie rozmiaru pierścionków
Bywa w życiu tak, że mimo przygotowania idealnego planu, sprawdzenia dokładnie rozmiaru noszonej na co dzień biżuterii, pierścionek zaręczynowy, który wręczyliśmy naszej wybrance, nie pasuje. Bywa też tak, że przez chorobę, albo zmianę stylu życia dany pierścionek zaczyna się zsuwać albo uciskać. Na szczęście to nie koniec świata i jedyne czego potrzebujemy to delikatnej korekty rozmiaru pierścionka. Na czym polega ten proces i co powinniście wiedzieć sprawdzimy poniżej.
Kto powinien kupić obrączki: Tradycje i nowoczesne podejście
"Tradycja to rzecz święta" jak zwykło się u nas mawiać. Choć jest wiele fascynujących tradycji kultywowanych u nas w kraju, które warto podtrzymywać, to niektóre już dawno powinny odejść i zostać zapomniane. Czasy się zmieniły, zmieniła się mentalność ludzi więc duża część dawnych obyczajów jest już nieaktualna i krzywdząca. Dzisiaj zajmiemy się tradycją, która wprawdzie nikogo nie krzywdzi, ale też przy współczesnym społeczeństwie nie ma potrzeby trzymać się jej ślepo. Mowa o tym kto powinien kupić obrączki ślubne!
Rodzaje pierścionków zaręczynowych. Przewodnik po wyborze idealnego pierścionka
Kiedy przychodzi w życiu ten moment, że jesteśmy pewni naszych uczuć do drugiej osoby i uświadamiamy sobie, że to z nią chcemy spędzić całe życie, zaczyna się polowanie na pierścionek zaręczynowy. Przy wyborze pierścionka może pojawić się jednak pewien problem, a nawet kilka. Jaki, z czego, jaki kamień, jaki rozmiar, jaki budżet i gdzie go schować? Z ostatnim zagadnieniem musisz poradzić sobie sam. Jeśli chodzi o resztę pytań, wyciągamy pomocną dłoń i śpieszymy z odpowiedzią!
Grawer na obrączkach – co warto uwiecznić na symbolu Waszej miłości?
Nadszedł ten moment – idziecie do salonu jubilerskiego, wybieracie wymarzone obrączki i dostajecie pytanie na temat graweru. Jeżeli wcześniej nie przemyśleliście tej kwestii, to już kupując złote krążki, na pewno macie pustkę w głowie. Uniknijcie takiej sytuacji i już teraz pomyślcie, czy wolicie nietypowy grawer, klasyczny czy może stawiacie na minimalizm i wolicie wygrawerowanie prostego symbolu.
Cyrkonia a diament
Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie i trudno ocenić, czy biżuteria jest ozdobiona diamentem, czy tylko cyrkonią. Mimo tego te dwa kamienie różni niemal wszystko. Pochodzenie, struktura i połysk – to tylko niektóre różnice, które od razu wychwyci oko wytrawnego jubilera. I ty dowiedz się, jak odróżnić diament od cyrkonii i nigdy nie daj się oszukać.
Perły naturalne. Jak je odróżnić od sztucznych?
Natura nie jest perfekcyjna, ale zachwycająca, czego najlepszym przykładem są perły naturalne. Nigdy nie są idealnie okrągłe, a mimo tego urzekają fakturą i barwą. Niestety w powszechnym obrocie handlowym znajdują się ich na pierwszy rzut oka wierne imitacje, które powstają z niemal bezwartościowego plastiku lub szkła. Dowiedz się, jak wyglądają prawdziwe naturalne perły (hodowlane i te wyławianie z mórz) i nigdy nie daj się oszukać.