Kiedy przychodzi w życiu ten moment, że jesteśmy pewni naszych uczuć do drugiej osoby i uświadamiamy sobie, że to z nią chcemy spędzić całe życie, zaczyna się polowanie na pierścionek zaręczynowy. Przy wyborze pierścionka może pojawić się jednak pewien problem, a nawet kilka. Jaki, z czego, jaki kamień, jaki rozmiar, jaki budżet i gdzie go schować? Z ostatnim zagadnieniem musisz poradzić sobie sam. Jeśli chodzi o resztę pytań, wyciągamy pomocną dłoń i śpieszymy z odpowiedzią!

Pierścionek zaręczynowy - co symbolizuje?

Zacznijmy od tego, dlaczego właściwie pierścionek zaręczynowy, a nie na przykład kamień rzeczny lub podkowa. W pierścionku zaręczynowym najważniejszym symbolem jest kształt - koło - nieskończone, zapętlone, wieczne. Ma symbolizować naszą miłość, tak samo jak metal, z którego jest zrobiona ozdoba. Jest trwały, wytrzymały, piękny! Dodatkowo kamień szlachetny, który jest w niego wprawiony niesie swoją symbolikę i tylko wzmacnia efekt.

Czy każdy pierścionek może być zaręczynowy?

Nie ma żadnych zasad mówiących o tym, jakie dokładnie wymagania musi spełnić pierścionek, aby stać się zaręczynowym. Jedyne co się liczy to, aby był ofiarowany ze szczerego serca i jeżeli Twoja wybranka się zgodzi, znalazł się na serdecznym palcu prawej dłoni. Krążą legendy, że najbardziej romantyczny mężczyzna na świecie oświadczył się pierścionkiem z automatu z kulkami. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy podobnie jak później obrączka, zostanie z nami długie lata, warto więc wybrać taki, który będzie przy okazji piękną pamiątką.

Rodzaje pierścionków zaręczynowych - te modele musisz znać przed wyborem

Nie wiesz jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Chociaż ponadczasowa klasyka to złote pierścionki z diamentem, wcale nie znaczy, że najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe to biżuteria bez charakteru. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych opcji, jeśli szukasz czegoś wyjątkowego. Wszystkie mają swoje unikalne cechy, przez co mogą okazać się wyjątkowe i stać się wspaniałym symbolem miłości.

Obrączka zwężana przy kamieniu

Klasyczny, a jednak nowoczesny pierścionek zaręczynowy z najtwardszym minerałem z występujących kamieni szlachetnych - diamentem w szlifie brylantowym. Przepiękna mieszanina złota żółtego i białego złota zwieńczona brylantem 0,26 karata.

Obrączka masywna

Serdeczny palec prawej dłoni pokocha ten model. Piękny szlif brylantowy diamentu o masie 0,15 karata w otoczeniu 585 karatowego czystego złota. Klasyczne pierścionki tego typu występują od lat we wszystkich salonach jubilerskich i jest to najczęściej wybierana na zaręczyny biżuteria.

Pierścionki zaręczynowe z białym szatonem

Coś bardziej nowoczesnego? Pierścionek z żółtego złota i obramowanie kamieni z białego złota sprawia, że brylanty wprawione w pierścionku pięknie się prezentują, a sam pierścionek zaręczynowy przykuwa uwagę.

Pierścionki zaręczynowe bez kamienia centralnego

Nie wszystkie złote pierścionki zaręczynowe mają kamienie szlachetne wprawione centralnie. Równomierne rozłożenie także przykuwa uwagę, a pierścionek zaręczynowy z żółtego złota wydaje się delikatny i subtelny.

Pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami szlachetnymi

Pierścionek zaręczynowy niekoniecznie charakteryzuje oszlifowany diament. Często panowie decydują się na inny kamień w zależności od preferencji swojej ukochanej. Pierścionek zaręczynowy z szafirem, topazem czy szmaragdem to doskonały wybór. My polecamy pierścionek zaręczynowy z rubinem w otoczeniu kamieni szlachetnych.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Przewodnik krok po kroku

Przejdźmy do checklisty, którą każda osoba pragnąca się oświadczyć powinna zrobić przed zakupem pierścionka.

Krok 1: określ swój budżet

Jasno określ swój budżet. Nie kieruj się poradami znajdowanymi w Internecie, że na pierścionek zaręczynowy powinno się wydać wielokrotność pensji, 2x, 3x czy nawet 5x. Na pierścionek wygospodaruj budżet, na który Cię stać. Pamiętaj, że gdy przyjdzie do momentu zaręczyn, najbardziej liczy się uczucie.

Krok 2: wybierz kruszec i kolor pierścionka zaręczynowego

Zwróć uwagę jaki rodzaj biżuterii nosi Twoja ukochana. Woli złotą, platynową, metaliczną, a może srebrną biżuterię? A może jest uczulona na białe złoto? To informacje, które przydadzą się też na późniejsze lata!

Krok 3: zdecyduj, jaki styl pierścionka będzie pasował do Twojej wybranki

Najtrudniejsze z zadań! Wybierając pierścionek zaręczynowy musimy wziąć pod uwagę wiele rzeczy i trzeba dopilnować, aby znać odpowiedź na nie wszystkie jak najlepiej:

  • styl i kolor biżuterii którą nosi kobieta na co dzień,

  • rozmiar dłoni - dłoni, a nie palca, do którego dojdziemy za chwilę (żeby pierścionek nie był zbyt duży w stosunku do grubości palców lub odwrotnie)

  • jej gust i osobiste preferencje - ulubiony kamień i jego kolor, rodzaj metalu, ewentualne zdobienia.

Krok 4: wybierz odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego

No i najważniejsza kwestia we wszystkich pierścionkach zaręczynowych, jego rozmiar. A tak naprawdę kluczowy jest tu rozmiar palca.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego - jak wybrać odpowiedni?

Najtrudniejsze ze wszystkich zadań to zmierzyć rozmiar palca pod pierścionek zaręczynowy, w taki sposób, aby wybranka się nie domyśliła się, co się szykuje. Możesz zdecydować się na wiele różnych technik, zmierzyć inny pierścionek, zmierzyć palec w trakcie snu, zapytać którąś z przyjaciółek lub mamę. Jeśli oświadczyny nie są tajemnicą, warto wybrać się ze swoją ukochaną do naszego salonu, aby pierścionek zaręczynowy wybrać razem. Wtedy będziemy mogli zaoferować pełną profesjonalną pomoc w doborze rozmiaru pierścionka zaręczynowego.

Jeśli jednak zakup pierścionka zaręczynowego to tajemnica, a rozmiar modelu wybranego z naszej oferty nie pasuje, nic się nie stało. W każdej chwili możesz się zgłosić do naszego salonu na darmową korektę rozmiaru, aby przyszła narzeczona mogła nosić symbol miłości bez obaw, że się zgubi.

Rodzaje pierścionków zaręczynowych - podsumowanie

Wiemy, jak stresujący bywa moment wyboru pierścionka zaręczynowego. Dlatego nasi eksperci w salonie z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, podpowiedzą jaki kamień wybrać, doradzą między stylami i sprawią, że wybór pierścionka zaręczynowego będzie mniej stresujący. Nie krępuj się opowiedzieć o budżecie, kruszcu czy swoich preferencjach na temat pierścionka. W zaręczynach chodzi przede wszystkim o miłość i decyzję. Zrobimy wszystko, by umożliwić Ci znalezienie dla swojej ukochanej idealnego pierścionka zaręczynowego.

Produkt dodany do porównania.