Szafiry to jedne z najbardziej niezwykłych kamieni szlachetnych, jakie można spotkać na świecie. Zniewalający blask sprawia, że na ich widok niejedno serce kobiety krzyczy pełne entuzjazmu "tak!", gdy zakochany mężczyzna zadaje najważniejsze pytanie w swoim życiu. Szafiry, tak jak złoto, są niezwykle tajemnicze i dzięki czemu doskonale sprawdzają się na upominek dla wyjątkowej osoby. 

Szafiry to niezwykłe minerały, które są zaliczane do grupy korundów, czyli kamieni powstałych z tlenku glinu. Występują w różnych barwach – od bieli, przez fiolet i zieleń, aż po czerń – w zależności od domieszek chromu, żelaza lub tytanu. Za jeden z najpiękniejszych i jednocześnie najdroższych uważany jest szafir w kolorze niebiesko-fioletowym, nazywany szafirem kaszmirskim ze względu na miejsce wydobywania. Jego głęboka barwa od wieków przyciąga spojrzenia, uwodzi i rozpala zmysły nie tylko kobiet, ale także mężczyzn.

Gdzie występuje szafir?

Wyjątkowość szafirów polega na tym, są bardzo rzadkimi kamieniami. Nie są jak złoto, które można spotkać w wielu miejscach na Ziemi. Wydobywa się je w Azji m.in. na Sri Lance oraz w Kambodży i Tajlandii oraz Afryce m.in. w RPA i na Madagaskarze.

Co ciekawe, przezroczyste szafiry można spotkać również w Polsce na Dolnym Śląsku. 

Kamień szlachetny szafir – znaczenie

Zastanawiasz się, czy biżuteria, w której osadzone są niezwykłe zielone kamienie, to dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby? Zdecydowanie tak. Klejnoty te symbolizują przede wszystkim miłość, wierność i wieczną młodość. Podaruj je ukochanej, a w prosty sposób podkreślisz uczucie, jakim ją darzysz.

Jednocześnie szafiry w wielu wierzeniach były uznawane za pozytywny wyraz władzy i nieśmiertelności. Dlatego biżuteria z niebieskimi kryształami to najlepszy wybór dla kobiet, które uwielbiają dominować, są świadome swojego seksapilu i nie boją się dumnie kroczyć po potęgę.

Cechy szafiru

Szafir to jeden z najznamienitszych kamieni na świecie. Wyróżnia się:

wysoką twardością - 9/10 w skali Mohsa,

kruchością,

doskonałą przejrzystością,

głębokim blaskiem.

Aby nikt nie miał wątpliwości odnośnie do prawdziwości naszych szafirów, każdy z nich otrzymał stosowny certyfikat autentyczności, który potwierdza pochodzenie biżuterii. 

Szafir – jakie ma właściwości?

Szafir to nie tylko niebieski kamień, który skrywa w sobie tajemnicę kobiecości.  Według wielu wierzeń jego obecność może pozytywnie wpłynąć także na samopoczucie, a nawet stan zdrowia. Dawniej wręczano go osobom, które cierpiały min. na choroby pęcherza, serca i nerek. Był także sposobem na walkę z duchami i złymi mocami.

Dla kogo biżuteria z szafirem byłaby idealnym prezentem?

Szafir zachwyca luksusowym blaskiem. Kamień otulony w żółte złoto wzbudza nie tylko ciekawość, ale również pożądanie, przez co  to najlepszy wybór dla kobiety, która odważnie kroczy przez świat z podniesioną dumnie głową.  Jednak szafir o barwie burzliwego nieba doskonale prezentuje się również w towarzystwie białego kruszcu. Jego chłodny blask rozjaśniony przez złoto pięknie będzie prezentować się zwłaszcza na smukłych palcach kobiecej dłoni. 

Biżuteria szafirowa świetnie sprawdzi się jako upominek z okazji urodzin, a także rocznicy ślubu. Dzięki temu podkreślisz uczucie, jakim darzysz drugą osobę. Kamień otulony w złoto możesz wręczyć także na święta – szafir wspaniale rozbłyśnie na tle choinki. 

Czy szafir zmienia kolor?

Wśród szafirów znajdują się kamienie, które wykazują pleochroizm, a nawet luminescencję. Oznacza to, że zmieniają swój kolor pod wpływem polaryzacji światła, które przez nie przechodzi. Odpowiedni szlif potrafi to dodatkowo uwypuklić. 

Jednocześnie podczas zamawiania biżuterii warto pamiętać, że kolor przedstawionych szafirów na stronie może być inny w zależności od zmian wprowadzonych w ustawieniach przeglądarki. Dlatego zachęcamy do osobistego kontaktu z naszą obsługą.

 

Ile kosztuje szafir?

Każdy szafir jest unikatowy. Kamienie różnią się  kolorem, wielkością, czystością i szlifem, przez co bardzo trudno jest dokładnie określić ich cenę. 

Im bardziej wyjątkowy i rzadki szafir, tym droższa biżuteria. Nie bez znaczenia jest również forma oprawy. Białe złoto może znacząco podnieść cenę biżuterii. 

Olśniewający szafir dla wyjątkowej kobiety

Sięgnij po biżuterię z okazałym szafirem i jednym gestem rozpal kobiece zmysły, uwiedź ją oraz rozkochaj w sobie do granic możliwości. Nikt nie oprze się kamieniowi oprawionemu w złoto, który olśniewa swoim przesłaniem.

Pierścionek z szafirem – Jeśli szukasz pierścionka zaręczynowego, sięgnij po wyrafinowane połączenie szafiru z niesamowitymi diamentami. Taki pierścień wybrała księżna Diana, a teraz dumnie nosi na swej dłoni księżna Kate. Niebieski kamień i żółte lub białe złoto to najlepsze połączenie, które subtelnie podkreśla jego głęboki blask i kunszt wykonania. Królewska biżuteria to idealny wybór dla damy swojego serca.

Kolczyki z szafirem – Niebieski kamień, który rozpala ogień w sercach innych, ma niezwykłą moc wydobywania naturalnego, kobiecego piękna. Szafir samotnie oprawiony w biżuterii nie tylko pięknie podkreśli blask drzemiący w oczach ukochanej kobiety, ale także zwróci uwagę niejednej osoby w jej otoczeniu. Aby podkreślić jego ekskluzywny styl, warto wybrać biżuterię z diamentami i inne klejnotami. Każda kobieta doceni taki podarunek. 

Naszyjnik z szafirem – Nie ma nic piękniejszego niż widok szafiru oprawionego w złoto, który dumnie spoczywa na rozgrzanej uczuciem piersi kobiety. Kamień, który roztacza wokół siebie blask luksusu, oprawiony w białe lub żółte złoto i otoczony niezwykłymi brylantami, zniewala  nieprzeciętną urodą i kunsztem wykonania. Kolia ze szlachetnymi klejnotami to wyjątkowy podarunek, który zachwyci każdą kobietę bez względu na wiek. 

Bransoletka z szafirem – Niebieski kamień pełen niesamowitego blasku wspaniale udekoruje niejeden drobny nadgarstek. Dzięki niemu smukła dłoń kobiety zachwyci swoją subtelnością i pięknem niejednego mężczyznę, który złoży na niej swój pocałunek. Szafir o głębokiej barwie, białe lub żółte złoto oraz zieleń szmaragdów to połączenie, które zachwyca swoim luksusowym i nieprzeciętnym charakterem oraz świetnie podkreśla elegancki styl kobiety.

Obrączka z szafirem – Samo złoto nie wystarczy, żeby wyrazić potęgę uczucia, jakim darzysz ukochaną osobę. Przyszłej żonie w dniu ślubu załóż na palec najpiękniejszy dowód miłości i pragnienia spędzenia ze sobą reszty życia, czyli obrączkę udekorowaną szafirami. Kamienie i złoto do końca życia będą jej przypominać o Twoim wielkim uczuciu, dzięki czemu nawet w trudnych momentach, nie starci wiary w prawdziwość małżeństwa. Wybierz szafiry, a Twoja ukochana będzie roztaczać wokół siebie niesamowity blask nawet w pochmurne dni. 

Przeczytaj więcej

Produkt dodany do porównania.