Biżuteria na lato, a może na lata?

Biżuteria na lato, a może na lata?

Biżuteria na lato – trendy 2017

Ku naszej uciesze temperatura wzrasta. Zwiastuje to rychłe wakacje, które, mimo tego, że czasy szkolnej ławki mamy już dawno za sobą i nie czekają nas dwa miesiące słodkiego lenistwa, kojarzą się pozytywnie. Lato rządzi się swoimi prawami, nie tylko w kwestiach modowych. Wpływ tej pory roku widać często i w biżuterii, która staje się na ten czas bardziej kolorowa, wyrazista, kojarząca się z egzotycznymi wakacjami i motywami najbardziej charakterystycznymi dla tych gorących miesięcy.

Trendy mają to do siebie, że powracają cyklicznie do łask, niczym pory  roku. Jeżeli chcesz odświeżyć swoją szkatułkę, a jednocześnie dodać wyrazu letnim stylizacjom, proponujemy sięgnąć po biżuterię, którą z chęcią będziemy nosić nie tylko w tym sezonie,  ale i w wielu następnych. Jaki jest niezbędnik biżuteryjny na lato i lata?

Złoto na lato

Cóż, nikt chyba nie będzie zdziwiony czytając, że latem doskonale nosi się… złoto! Wystarczy tylko pomyśleć o dekolcie i szyi, które eksponują typowo letnie kreacje, bluzki i sukienki z obniżoną linią ramion, czy bez ramiączek. Złote naszyjniki stają się w takich okolicznościach należycie wyeksponowane, podobnie rzecz ma się ze złotymi, dużymi kolczykami, które widać jeszcze bardziej, gdy zepniemy włosy w poszukiwaniu sposobu na ochłodę. Ten szlachetny metal doskonale komponuje się z opalenizną, podkreślając jednocześnie jej blask.

W jubilerstwie ostatnimi czasy silnie eksploatowany  jest też motyw botaniczny, florystyczny, tropikalny – innymi słowy nawiązujący kształtem do świata natury, kwiatów i innych roślin, najlepiej przywołujących na myśl egzotyczną dżunglę. Nosimy więc kolczyki z zawieszkami w kształcie liści, bransoletki z ozdobnym, kwiecistym wykończeniem oraz oczywiście pierścionki, których kamienie układają się w całe kwiatostany. Z tym trendem bezpośrednio wiąże się kolejny, typowo letni – kolor. Mozaika kolorystyczna zachwyca i tego lata, przyciągające spojrzenia oczka pierścionków to detal, który doda wyrazu. Podobnie rzecz ma się w przypadku kolorowych kolii, czy wyrazistych naszyjników. Kolor lubi się z wielkością, wakacyjna biżuteria ma nie tylko urzekać barwą, ale również i rozmiarem. W końcu kiedy, jak nie w lato, możemy pozwolić sobie na takie ekstrawagancje.

Na przeciwległym biegunie znajduje się z kolei biżuteria minimalistyczna, która nie jest zarezerwowana jedynie dla grubych, zimowych swetrów. Lekkość modeli i prostota wzornictwa doskonale komponuje się ze zwiewnymi i nieskomplikowanymi kreacjami, które nosimy latem. Łańcuszków celebrytek oraz bransoletek celebrytek nigdy nie za dużo! Delikatna, spójna ze strojem, sprawiająca, że stylizacja jest kompletna, a jednocześnie nie przekombinowana – za to nie sposób jej nie uwielbiać.

Letnie klasyki

Letni klasyk to też oczywiście drewniane korale i bransoletki nawiązujące do etnicznych motywów, naszyjniki i bransoletki ozdobione przypominającymi morską toń muszelkami oraz wszelkie elementy zawierające plecionkę, która kojarzy się z matami, na których wylegujemy się na plaży. Powyższe propozycje z pewnością nie stracą aktualności za rok, gdy zmęczeni zimą i wiosną sięgniemy po wszystkie atrybuty lata, również po biżuterię.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Pomyślnie dodano produkt do porównania!