Motyw kwiatowy w biżuterii

Motyw kwiatowy w biżuterii

Kwiatowy motyw w biżuterii jest bardzo popularny wśród projektantów kolczyków, pierścionków czy zawieszek. Dodatki zainspirowane florystycznym wzornictwem świetnie pasują do najróżniejszych stylizacji – wiele tego typu propozycji sprawdzi się zarówno w casualowych strojach, jak i jako dopełnienie do wieczorowych kreacji. Producenci biżuterii coraz częściej zaskakują nas ciekawą interpretacją kwiatowego motywu i sięgają po rzadziej spotykane kamienie szlachetne czy kruszce.

Kwiatowe motywy w kolczykach – modne propozycje

Oryginalne kolczyki często są inspirowane florystycznym wzornictwem. Wśród najmodniejszych modeli warto wyróżnić misternie wykonane dodatki na bazie złota w różnych odsłonach kolorystycznych. Kwiatowe motywy w kolczykach z żółtego i czarnego złota mogą być zaprezentowane w formie rozkwitających, ażurowych różyczek. W tym przypadku ciemny odcień kruszcu zdobi końcówki płatków. Inną, równie interesującą propozycją, są precjoza na bazie żółtego, czerwonego i czarnego złota. Również tutaj mamy do czynienia z różnokolorowymi płatkami, dodatkowo ozdobionymi subtelnymi cyrkoniami. Florystyczne kolczyki wspaniale pasują do wizytowych stylizacji – najlepiej zakładać je do spiętych włosów, aby zadbać o odpowiednie wyeksponowanie biżuterii.

Kwiatowy motyw w biżuterii – zawieszki

Florystyczne wzornictwo występuje również w zawieszkach i często są to propozycje, które sprawdzą się zarówno w casualowych, jak i w wizytowych stylizacjach. Panie preferujące skromniejszą biżuterię powinny zwrócić uwagę na zawieszkę w kształcie kwiatka wykonaną z białego złota i cyrkonii. Jej środek nie jest wypełniony, dlatego jest to dodatek, który sprawdzi się w roli dopełnienia codziennych strojów. Bardziej oryginalną propozycją będzie ażurowa zawieszka z czarnego, żółtego i czerwonego złota. W tym modelu różnokolorowy kruszec ma formę płatków, a w samym środku jubilerskiego kwiatka znajduje się wypełnienie na bazie cyrkonii.

Pierścionki z kwiatowym motywem – jakie warto wybrać?

Kwiatowe inspiracje można także odnaleźć w pierścionkach. Producenci biżuterii najczęściej proponują dodatki z kamieniami szlachetnymi, które pełnią rolę kolorowych płatków lub wypełnienia. Przykładem jest złoty pierścionek z brylantami i oliwinami. Charakterystyczne, zielone kamienie mają kształt podłużnych płatków, które okalają połyskującą cyrkonię. Pierścionki z kwiatowym motywem to nierzadko ręcznie wykonana biżuteria wyróżniająca się precyzyjnie uformowanym, roślinnym kształtem. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na model z brylantami na jubilerskich płatkach, które okalają środek w formie szafira.

Biżuteria z kwiatowym motywem wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet, które szukają oryginalnych i jednocześnie eleganckich dodatków. Florystyczne wzornictwo zawsze będzie na czasie, dlatego inspirowane nim wyroby jubilerskie nigdy nie wyjdą z mody. Ponadto, wiele kwiatowych pierścionków, kolczyków czy zawieszek ma uniwersalny charakter, dzięki czemu z łatwością można je dopasować praktycznie do każdej stylizacji.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Pomyślnie dodano produkt do porównania!