Prezent na chrzest

Prezent na chrzest

Powszechnymi prezentami na chrzest lub narodziny dziecka są srebrne grzechotki i łyżeczki. Są pamiątkami na całe życie. Zawsze będą przypominały o pierwszych chwilach. Sami przyznacie, że przeglądanie drobiazgów z lat dziecięcych wywołuje u nas uśmiech. Jednak czy zastanawialiście się czego są symbolem takie upominki?

Łyżeczka srebrna

Otóż srebrna łyżeczka symbolizuje dobrobyt, bogactwo i zdrowie. Wręcza się ją z myślą o tym, żeby dziecko w przyszłości nie zaznało głodu. Zwyczaj wręczania łyżeczki sięga czasów średniowiecza. Wierzono, że dziecko liżące srebrny przedmiot uniknie zarazy. Dziś wiemy, że srebro dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym faktycznie może pomagać w utrzymaniu zdrowia naszej pociechy. W Anglii do dziś o osobie mającej w życiu szczęście mówi się, że jest urodzona ze srebrną łyżeczką w ustach. Na łyżeczce można wygrawerować datę narodzin lub chrztu co uczyni z niej bardzo osobistą pamiątkę.

Grzechotka srebrna

Grzechotka natomiast uosabia szczęśliwe dzieciństwo. Jej dźwięk przypomina trzepotanie anielskich skrzydeł, co ma działać uspokajająco. Dodatkowo, tak jak w przypadku łyżeczki, srebro podczas gryzienia wykazuje działanie bakteriobójcze.

Radość i beztroskę może również zapewnić srebrny smoczek. Poza ciekawymi wzorami i poręcznym kształtem znajduje się w nim skrytka na pierwszy ząbek. Miło będzie powspominać po latach te przyjemne chwile, kiedy bawiliśmy się takimi zabawkami.

Smoczek zabka

                                  

Smooczek gwiazdka

Takie pamiątki z narodzin lub chrztu nabiorą bardziej indywidualnego charakteru gdy wzbogacimy je w ozdobny grawer informacyjny. Można je kupić oraz zamówić w naszym sklepie na ul. Piotrkowskiej 63 gdzie jest bardzo duży wybór sreber, nie tylko dla dzieci, ale również dla domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Pomyślnie dodano produkt do porównania!