Kiedy kupić obrączki? Najlepszy czas na wybór i zakup obrączek ślubnych

Planujecie ślub, macie jeszcze mnóstwo czasu do uroczystości więc nawet nie myślicie o tym kiedy kupić obrączki ślubne? To może być błąd, ponieważ zamówienie obrączek i wykonanie ich przez jubilera to wcale nie taka szybka i prosta sprawa. Ile czasu przed ślubem powinniście kupić obrączki, czy kupienie ich od ręki jest możliwe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup obrączek ślubnych oraz kto według tradycji powinien za nie zapłacić. To pytania, na które postaramy się dziś odpowiedzieć.

Porady
A&A
0 comments
142 views

Czy obrączkę z diamentem można powiększyć: Co musisz wiedzieć?

Korekta rozmiaru obrączki, czy też powiększenie pierścionka to częste pytanie, tak w salonie stacjonarnym jak i na naszej skrzynce mailowej. Powiększanie pierścionków zależy od wielu czynników i nie każda z obrączek ślubnych nadaje się do korekty rozmiaru. Żeby to wyjaśnić sprawdzimy, w jaki sposób następuje powiększenie pierścionka, czy można zrobić to dla obrączki z diamentem, ile razy taka korekta jest możliwa, a kiedy nie powinno się tego robić. Omówimy także czy warto robić korektę rozmiaru obrączki ślubnej z diamentem, ile może kosztować taki zabieg i gdzie najlepiej go zrobić.

Nowości
A&A
0 comments
157 views

Jak zmniejszyć pierścionek: Kompletny przewodnik po zmianie rozmiaru pierścionków

Bywa w życiu tak, że mimo przygotowania idealnego planu, sprawdzenia dokładnie rozmiaru noszonej na co dzień biżuterii, pierścionek zaręczynowy, który wręczyliśmy naszej wybrance, nie pasuje. Bywa też tak, że przez chorobę, albo zmianę stylu życia dany pierścionek zaczyna się zsuwać albo uciskać. Na szczęście to nie koniec świata i jedyne czego potrzebujemy to delikatnej korekty rozmiaru pierścionka. Na czym polega ten proces i co powinniście wiedzieć sprawdzimy poniżej.

Porady
A&A
0 comments
137 views

Kto powinien kupić obrączki: Tradycje i nowoczesne podejście

"Tradycja to rzecz święta" jak zwykło się u nas mawiać. Choć jest wiele fascynujących tradycji kultywowanych u nas w kraju, które warto podtrzymywać, to niektóre już dawno powinny odejść i zostać zapomniane. Czasy się zmieniły, zmieniła się mentalność ludzi więc duża część dawnych obyczajów jest już nieaktualna i krzywdząca. Dzisiaj zajmiemy się tradycją, która wprawdzie nikogo nie krzywdzi, ale też przy współczesnym społeczeństwie nie ma potrzeby trzymać się jej ślepo. Mowa o tym kto powinien kupić obrączki ślubne!

Porady
A&A
0 comments
452 views

Rodzaje pierścionków zaręczynowych. Przewodnik po wyborze idealnego pierścionka

Kiedy przychodzi w życiu ten moment, że jesteśmy pewni naszych uczuć do drugiej osoby i uświadamiamy sobie, że to z nią chcemy spędzić całe życie, zaczyna się polowanie na pierścionek zaręczynowy. Przy wyborze pierścionka może pojawić się jednak pewien problem, a nawet kilka. Jaki, z czego, jaki kamień, jaki rozmiar, jaki budżet i gdzie go schować? Z ostatnim zagadnieniem musisz poradzić sobie sam. Jeśli chodzi o resztę pytań, wyciągamy pomocną dłoń i śpieszymy z odpowiedzią!

Porady
A&A
0 comments
547 views

Grawer na obrączkach – co warto uwiecznić na symbolu Waszej miłości?

Nadszedł ten moment – idziecie do salonu jubilerskiego, wybieracie wymarzone obrączki i dostajecie pytanie na temat graweru. Jeżeli wcześniej nie przemyśleliście tej kwestii, to już kupując złote krążki, na pewno macie pustkę w głowie. Uniknijcie takiej sytuacji i już teraz pomyślcie, czy wolicie nietypowy grawer, klasyczny czy może stawiacie na minimalizm i wolicie wygrawerowanie prostego symbolu.

Porady
A&A
0 comments
549 views

Cyrkonia a diament

Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie i trudno ocenić, czy biżuteria jest ozdobiona diamentem, czy tylko cyrkonią. Mimo tego te dwa kamienie różni niemal wszystko. Pochodzenie, struktura i połysk – to tylko niektóre różnice, które od razu wychwyci oko wytrawnego jubilera. I ty dowiedz się, jak odróżnić diament od cyrkonii i nigdy nie daj się oszukać.

Porady
A&A
0 comments
557 views

Perły naturalne. Jak je odróżnić od sztucznych?

Natura nie jest perfekcyjna, ale zachwycająca, czego najlepszym przykładem są perły naturalne. Nigdy nie są idealnie okrągłe, a mimo tego urzekają fakturą i barwą. Niestety w powszechnym obrocie handlowym znajdują się ich na pierwszy rzut oka wierne imitacje, które powstają z niemal bezwartościowego plastiku lub szkła. Dowiedz się, jak wyglądają prawdziwe naturalne perły (hodowlane i te wyławianie z mórz) i nigdy nie daj się oszukać.

Nowości
A&A
0 comments
364 views

Akwamaryn

Za co uwielbia się akwamaryn? Kolor, nietuzinkowy połysk i legendy krążące o tym kamieniu sprawiły, że już dawno temu największe miłośniczki biżuterii chciały mieć biżuterię z tym kamieniem. Dziś jest on (niesłusznie!) nieco zapomniany, mimo że świetnie prezentuje się zarówno solo, jak i w tworzywie innych klejnotów. Dowiedz się, dlaczego warto zwrócić uwagę na akwamaryn! Naszyjnik, bransoletka i kolczyki z tym kamieniem to prawdziwe biżuteryjne perełki!

Nowości
A&A
0 comments
535 views

Różowy kamień szlachetny

Róż albo się kocha, albo nienawidzi – jednak najpiękniejsze różowe kamienie urzekają wszystkich bez wyjątku. Używa się ich do wyrobu zarówno bardzo kobiecej, jak i subtelnej, dziewczęcej biżuterii. Możesz wybierać spośród romantycznych kolczyków z różowymi kamieniami szlachetnymi, z przykuwających wzrok pierścionków i wisiorów. Tłem dla nich najczęściej jest białe, żółte i... różowe złoto. Poznaj klejnoty, które dzięki swojej barwie kojarzą się z tym, co najlepsze – z czułością, słodyczą, miłością i niewinnością.

Nowości
A&A
0 comments
873 views
Produkt dodany do porównania.