Pierścionek zaręczynowy Perugia z dwukolorowego złota 585 z rubinem 0,64 ct i białymi...
Rubin to niezwykły klejnot, który jak ogień rozpala żądze, odkrywa głęboko skrywane pragnienia, budzi pożądanie nie tylko w kobietach. Jego czerwoną barwę można podziwiać na wielu insygniach i szatach królewskich, a także w przestrzeniach kościelnych. Doskonale komponuje się z czystym, jak łza, diamentem, ale wspaniale prezentuje się także samodzielnie w otoczeniu białego i żółtego złota.
Rubin to niezwykle rzadki, a przez to bardzo ceniony w jubilerstwie kamień. Tak jak szafir, rubin to korund, czyli bezbarwny kryształ. Za niezwykły kolor kamienia – od różowego po krwiście czerwony – odpowiada chrom. Połączenie tlenku glinu i chromu jest niezwykle rzadko spotykane w środowisku, stąd jego popularność, która nie słabnie mimo upływu lat.
Nazwa rubin pochodzi od łacińskiego słowa ruber i oznacza dosłownie "czerwony". Starożytni hindusi określali go także jako "ratnaraj" co oznacza "król klejnotów". Powstaje w skałach metamorficznych, a jego występowanie badacze określają jako prawdziwy cud.
Gdzie występuje rubin?
Rubiny można znaleźć tylko na wybranych obszarach, m.in. na Sri Lance, w Tajlandii, Kambodży, Pakistanie, Tanzanii, a także w Afganistanie i Australii. W przeszłości występowały także w Polsce. Ich występowanie jest niezwykle ograniczone, stąd niezwykle wysoka cena. Szczególnie poszukiwany jest rubin gwiaździsty, który pochodzi ze Sri Lanki. Według informacji handlowych największy z nich "Rosser Reeves Star" ma 138,72 karata.
Kamień szlachetny rubin – znaczenie
Minerał o tak niesamowitej barwie symbolizuje przede wszystkim głęboką i prawdziwą miłość, a także namiętność i rozkosz. Nic dziwnego, że pierścionki pełne rubinów są jedną z najczęściej wybieranych biżuterii na zaręczyny.
Legendy głoszą, że służyły greckim i rzymskim boginiom miłości – Afrodycie i Wenus. Według wierzeń rubiny miały gwarantować odwagę i bogactwo oraz chronić w walce. Dodatkowo często były traktowane jako sposób na to, żeby wzmocnić pozytywną energię i... rozbudzić pożądanie.
Cechy rubinu
Rubin jest nie tylko symbolem miłości, ale obok szafiru także jednym z najważniejszych kamieni szlachetnych, które występują na świecie. Wyróżniają go:
twardość taka, jaką ma szafir, czyli 9/10 w skali Mohsa,
inkluzje – nadają kamieniu niesamowitego charakteru i wskazują miejsce pochodzenia klejnotu.
Rubin jest drugim co do twardości kamieniem szlachetnym na świecie. Te kamienie szlachetne plasują się pod tym względem tuż za diamentami. Dlatego, oprócz biżuterii, rubiny wykorzystuje się do tworzenia narzędzi ogniotrwałych.
Jakie są właściwości rubinu?
Rubin to kamień o płomiennej barwie, na którego widok każde serce zaczyna mocniej bić. Jednak to nie jedyne zalety tego kamienia. Rubin wyróżnia się także wieloma właściwościami.
Według wierzeń pierścionek z ognistym kryształem miał zabezpieczać m.in. przed różnymi chorobami związanymi z krążeniem krwi i wzmacniać serce. Dodatkowo historia rubinu pokazuje, że często sięgały po niego osobny zamożne, gdyż miał chronić przed utratą bogactwa.
Dla kogo biżuteria z rubinem byłaby idealnym prezentem?
Rubin doskonale prezentuje się w połączeniu z białym złotem. Jasne tło doskonale podkreśla jego naturalny blask i sprawia, że biżuteria wygląda bardzo dostojnie. To doskonały wybór dla kobiety, która pragnie wyróżniać się wśród innych.
Dobrym wyborem jest także żółte złoto, które swoją ciepłą barwą wzmacnia ognisty charakter rubinu. Taka biżuteria z wykorzystaniem rubinów sprawdzi się doskonale, jeśli chcesz wzniecić iskrę pożądania i rozpalić dziką namiętność.
Niezwykle oryginalnie wyglądają czerwony kamień i różowe złoto. Razem tworzą niesamowitą kompozycję, która urzeka klasą i ponadczasowością. Idealnie sprawdzi się jako upominek dla ukochanej kobiety, której pragniesz podziękować za obecność i uczucie.
Czy rubin zmienia kolor?
Rubin, tak jak szafir, wykazuje silny pleochroizm, dzięki któremu występuje w różnych odcieniach od purpurowej po pomarańczową. Obserwowane barwy zależą od kąta i intensywności padania światła.
Jego walory estetyczne podnosi również luminescencja, która sprawia, że kamień zachwyca swoim luksusowym blaskiem pełnym namiętności. Nie sposób się dziwić, że tak często porównuje się go z szafirem.
Ile kosztuje rubin?
Rzadkie kamienie naturalne są niesamowicie kosztowne. Na ich cenę wpływa wiele czynników. W przypadku rubinów jest to barwa. Im bardziej głęboki kolor, tym większa wartość kamieni.
Aby dowiedzieć się, ile kosztuje karat rubinu, skontaktuj się z naszą obsługą. Pracownicy Domu Jubilerskiego A&A odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania odnośnie do naszej wyjątkowej biżuterii wysadzanej kamieniami.
Kolczyki Perugia dwukolorowe złoto 585 z rubinami 0,85 ct i brylantami 0,07 ct
Niezwykły rubin – królewski klejnot dla królowej Twojego życia!
Pokaż ukochanej osobie, jak bardzo Ci na niej zależy i podaruj jej biżuterię z rubinami, jako dowód Twojej miłości i wierności!
• Pierścionek z rubinem – Rubin to symbol głębokiego uczucia, pasji i namiętności, który doskonale sprawdzi się z okazji zaręczyn, a także rocznicy ślubu czy narodzin pociechy. Wręcz kobiecie pierścionek z rubinami otoczonymi diamentami, a zobaczysz w jej oczach płomień prawdziwej namiętności, która rozpali Twoje serce i umocni łączące Was uczucie. Pierścionek wspaniale ozdobi jej dłoń i sprawi bardzo dużo radości!
• Kolczyki z rubinem – Zjawiskowa biżuteria, której odcienie doskonale podkreślą malinowy kolor ust ukochanej i jej urocze rumieńce wywołane emocjami. Kolczyki urzekną niejedną damę i w dyskretny sposób uświetnią każdą stylizację zarówno codzienną, biznesową jak i wieczorową. Sprawdzą się doskonale na święta, urodziny czy inną wyjątkową okazję, jaką jest np. uzyskanie naukowego stopnia.
• Naszyjnik z rubinem – Olśniewający wybór dla pewnej siebie kobiety o ognistym temperamencie. Doskonałe połączenie złota i kamieni sprawia, że kreacja damy nabiera niecodziennego charakteru. Jako pojedynczy klejnot, rubiny olśniewają swoją energią i w niesztampowy sposób podkreślają wyjątkowość i elegancję każdej kobiety.
• Bransoletka z rubinem – Wyjątkowa dekoracja delikatnych, smukłych nadgarstków, która każdej kobiecej kreacji nadaje niecodziennego charakteru. Rubiny rozjaśniają dłonie swoją głęboką, ognistą barwą i sprawią, że każdy dżentelmen z szacunkiem pochyli się, aby ją pocałować i spod przymkniętych powiek podziwiać blask kamieni.
• Obrączka z rubinami – Ponadczasowy symbol wiecznego uczucia. Rubin w połączeniu z białym lub żółtym złotem tworzą szlachetne połączenie, które zachwyca swoim eleganckim i ponadczasowym blaskiem. Taka biżuteria nigdy się nie nudzi i nawet po kilkudziesięciu latach wciąż przypomina o złożonej sobie przysiędze. Obrączka z rubinami doskonale sprawdzi się także jako prezent z okazji 40. rocznicy ślubu, jako wyraz wierności i głębokiego uczucia, które pozostało niezmienne mimo upływu dekad.
Przeczytaj więcej
Co symbolizuje obrączka ślubna: Znaczenie i historia symbolu małżeństwa
Składając przysięgę małżeńską, można obejść się bez drogich kreacji i wystawnego wesela. Nie można jednak zrobić tego bez obrączek. Dowiedz się, skąd pochodzi zwyczaj wymiany złotych krążków między małżonkami i kiedy przybył on do Polski.
Obrączka męska - na którym palcu powinna się znaleźć? Tradycje kontra nowoczesność
W dzisiejszych czasach coraz częściej wszelkie tradycje, zwyczaje czy obyczaje odchodzą w zapomnienie. Teraz częściej liczy się pragmatyzm czy wygoda. Niektórzy mimo wszystko starają się kultywować niektóre z nich i mimo zmieniającego się świata przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jedną z takich tradycji jest noszenie obrączki ślubnej. Skąd pochodzi ten zwyczaj? Na jakim palcu nosi się obrączkę w zależności od płci, jak Polacy wypadają w tym temacie na tle reszty świata? Czy trzeba trzymać się tradycji, oraz w jaki sposób palec, na którym nosimy obrączkę informuje innych o naszym sanie cywilnym? Tymi zagadnieniami zajmiemy się w dzisiejszym artykule.
Kiedy kupić obrączki? Najlepszy czas na wybór i zakup obrączek ślubnych
Planujecie ślub, macie jeszcze mnóstwo czasu do uroczystości więc nawet nie myślicie o tym kiedy kupić obrączki ślubne? To może być błąd, ponieważ zamówienie obrączek i wykonanie ich przez jubilera to wcale nie taka szybka i prosta sprawa. Ile czasu przed ślubem powinniście kupić obrączki, czy kupienie ich od ręki jest możliwe, co warto wziąć pod uwagę planując zakup obrączek ślubnych oraz kto według tradycji powinien za nie zapłacić. To pytania, na które postaramy się dziś odpowiedzieć.
Czy obrączkę z diamentem można powiększyć: Co musisz wiedzieć?
Korekta rozmiaru obrączki, czy też powiększenie pierścionka to częste pytanie, tak w salonie stacjonarnym jak i na naszej skrzynce mailowej. Powiększanie pierścionków zależy od wielu czynników i nie każda z obrączek ślubnych nadaje się do korekty rozmiaru. Żeby to wyjaśnić sprawdzimy, w jaki sposób następuje powiększenie pierścionka, czy można zrobić to dla obrączki z diamentem, ile razy taka korekta jest możliwa, a kiedy nie powinno się tego robić. Omówimy także czy warto robić korektę rozmiaru obrączki ślubnej z diamentem, ile może kosztować taki zabieg i gdzie najlepiej go zrobić.
Jak zmniejszyć pierścionek: Kompletny przewodnik po zmianie rozmiaru pierścionków
Bywa w życiu tak, że mimo przygotowania idealnego planu, sprawdzenia dokładnie rozmiaru noszonej na co dzień biżuterii, pierścionek zaręczynowy, który wręczyliśmy naszej wybrance, nie pasuje. Bywa też tak, że przez chorobę, albo zmianę stylu życia dany pierścionek zaczyna się zsuwać albo uciskać. Na szczęście to nie koniec świata i jedyne czego potrzebujemy to delikatnej korekty rozmiaru pierścionka. Na czym polega ten proces i co powinniście wiedzieć sprawdzimy poniżej.
Kto powinien kupić obrączki: Tradycje i nowoczesne podejście
"Tradycja to rzecz święta" jak zwykło się u nas mawiać. Choć jest wiele fascynujących tradycji kultywowanych u nas w kraju, które warto podtrzymywać, to niektóre już dawno powinny odejść i zostać zapomniane. Czasy się zmieniły, zmieniła się mentalność ludzi więc duża część dawnych obyczajów jest już nieaktualna i krzywdząca. Dzisiaj zajmiemy się tradycją, która wprawdzie nikogo nie krzywdzi, ale też przy współczesnym społeczeństwie nie ma potrzeby trzymać się jej ślepo. Mowa o tym kto powinien kupić obrączki ślubne!
Rodzaje pierścionków zaręczynowych. Przewodnik po wyborze idealnego pierścionka
Kiedy przychodzi w życiu ten moment, że jesteśmy pewni naszych uczuć do drugiej osoby i uświadamiamy sobie, że to z nią chcemy spędzić całe życie, zaczyna się polowanie na pierścionek zaręczynowy. Przy wyborze pierścionka może pojawić się jednak pewien problem, a nawet kilka. Jaki, z czego, jaki kamień, jaki rozmiar, jaki budżet i gdzie go schować? Z ostatnim zagadnieniem musisz poradzić sobie sam. Jeśli chodzi o resztę pytań, wyciągamy pomocną dłoń i śpieszymy z odpowiedzią!
Grawer na obrączkach – co warto uwiecznić na symbolu Waszej miłości?
Nadszedł ten moment – idziecie do salonu jubilerskiego, wybieracie wymarzone obrączki i dostajecie pytanie na temat graweru. Jeżeli wcześniej nie przemyśleliście tej kwestii, to już kupując złote krążki, na pewno macie pustkę w głowie. Uniknijcie takiej sytuacji i już teraz pomyślcie, czy wolicie nietypowy grawer, klasyczny czy może stawiacie na minimalizm i wolicie wygrawerowanie prostego symbolu.
Cyrkonia a diament
Na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie i trudno ocenić, czy biżuteria jest ozdobiona diamentem, czy tylko cyrkonią. Mimo tego te dwa kamienie różni niemal wszystko. Pochodzenie, struktura i połysk – to tylko niektóre różnice, które od razu wychwyci oko wytrawnego jubilera. I ty dowiedz się, jak odróżnić diament od cyrkonii i nigdy nie daj się oszukać.
Perły naturalne. Jak je odróżnić od sztucznych?
Natura nie jest perfekcyjna, ale zachwycająca, czego najlepszym przykładem są perły naturalne. Nigdy nie są idealnie okrągłe, a mimo tego urzekają fakturą i barwą. Niestety w powszechnym obrocie handlowym znajdują się ich na pierwszy rzut oka wierne imitacje, które powstają z niemal bezwartościowego plastiku lub szkła. Dowiedz się, jak wyglądają prawdziwe naturalne perły (hodowlane i te wyławianie z mórz) i nigdy nie daj się oszukać.