Grawer na obrączkach ślubnych – pomysły

Grawer wykonany na obrączce może być długi lub krótszy, inspirowany muzyką lub poezją, mieć interesujące przesłanie lub tekst z humorem. Ograniczeniem jest wasza wyobraźnia i.... miejsce na złotym krążku. Mogą zostać na nim wygrawerowane słowa np.:

 • z tekstu waszej ulubionej piosenki lub tytuł utworu, do którego po raz pierwszy tańczyliście – na obrączce znajdzie się miejsce m.in. na wygrawerowanie napisu "Kocham cię kochanie moje", "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc", "Z Tobą chcę oglądać świat", "Zawsze Tam Gdzie Ty", "Prócz ciebie nic";

 • z tekstu ewangelii - np. "Ukochałem Cię odwieczną miłością", "Miłość nigdy nie ustaje";

 • po łacinie – może to być krótka, łacińska sentencja - np. "In omnibus Caritas" (We wszystkim miłość), "Amantes amentes" (Zakochani są jak szaleni), "Semper fidelis" (Zawsze wierny), "Totus Tuus" (Cały Twój), "Amor omnia vincit" (Miłość zwycięży wszystko).

 • po angielsku - np. "Happily ever after", "To the moon and back", "Two souls, one heart";

 • z literatur pięknej - przyszli małżonkowie, wybierając grawer, często proszą o tekst z Małego Księcia „Zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”.

Krótki grawer na obrączki ślubne

Personalizowany grawer nie musi być ani długi, ani nie musi być tekstem. Możecie skusić się na coś oryginalnego – takiego pasującego tylko do was. Jeśli klasyczny grawer nie wchodzi w grę, to pomyślcie, aby wygrawerować na złotych krążkach:

 • znak nieskończoności - jest to symbol przypominający poziomo ułożoną ósemkę. To jeden, ale treściwy i wyrażający więcej niż słowa znak;

 • podwójny grawer - polega on na tym, że napis wykonany na jednej obrączce, uzupełnia tekst z drugiego krążka. Mogą to być dwa, krótkie grawery np. "Gdzie Ty…"  i "...tam ja";

 • współrzędne geograficzne miejsca, w którym spotkaliście się po raz pierwszy – taki oryginalny grawer składa się tylko z cyfr;

 • datę ślubu i wasze inicjały – nie ma nic prostszego, ale jeżeli taki napis będzie wykonany niesztampową czcionką, zrobi wrażenie;

 • emotikony – oboje kochacie muzykę? A może jesteście kinomanami? Waszą pasją są podróże? Wykorzystajcie to i na tak wyjątkowej biżuterii, jaką są obrączki ślubne, opowiedzcie o tym, co was połączyło - o waszej wspólnej pasji;

 • śmieszny grawer - obrączka męska może mieć napis "zajęty", a damska "zajęta".

Napisy na obrączkach – ich symbolika oraz znaczenie

W przypadku biżuterii ślubnej każdy detal ma znaczenie. Między innymi dlatego już na początku planowania ślubu pomyślcie o obrączkach. Grawer, który się na nich znajdzie, może symbolizować wasze oddanie sobie, głębokie uczucie i wszystko to, co was łączy - np. wspólne pasje.

Napis na obrączkach ślubnych będzie miała dla was znaczenie przez całe życie. Być może będzie przypominać nie tylko o samym ślubie, ale też o tym, dlaczego się w sobie zakochaliście. Przywołuje on i utrwala najpiękniejsze wspomnienia, które pomagają pielęgnować małżeńską miłość.

Ile kosztuje grawer na obrączki?

W zależności od tego, jaki salon jubilerski będzie wykonywał dla was obrączki, cena za grawer może być różna. Zwykle za wygrawerowanie jednej litery trzeba zapłacić od 5 do 7 zł. Oznacza to, że za najkrótszy tekst zapłacicie kilkadziesiąt złotych. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę fakt, że taki napis to pamiątka na całe życie.

Dobra informacji jest taka, że wiele salonów jubilerski graweruje kupione u nich obrączki za darmo. Rozejrzyjcie się za taką pracownią, a nie narażając się na dodatkowe koszty, sprawicie sobie najpiękniejszą pamiątkę ze ślubu.

Czy warto zdecydować się na grawer na obrączkach?

Tak! Nie ma bardziej wyjątkowej obrączki ślubnej niż ta, która została ozdobiona napisem wybranym przez zakochanych. Pomyślcie też o kwestiach praktycznych. Jeżeli jednemu z was zdarzy się zgubić obrączkę (do czego wystarczy jedynie pośpiech i chwila nieuwagi), to znacznie łatwiej będzie ją odnaleźć, jeżeli znajdzie się na niej charakterystyczny napis.

Niestety nie wszystkie obrączki mogą być poddane grawerowaniu. Jubilerzy nie podejmują niekiedy ryzyka wykonywania napisów na krążkach z brylantami lub innymi kamieniami – w obawie przed ich zniszczeniem. Dlatego jeżeli złotnik zaleci wam zrezygnować z grawera, weźcie do serca jego radę. Nie warto wtedy ryzykować uszkodzeniem obrączek.

Co wygrawerować na obrączce – podsumowanie

Grawer na obrączkach jest ich dopełnieniem. Wybierając go, słuchajcie tylko siebie samych. Pomyślcie o tym, co będzie na pewno łączyć was za wiele lat, przypomnijcie sobie wasze pierwsze randki i wakacje – na pewno zainspiruje to was do wymyślenia wyjątkowego tekstu.

Produkt dodany do porównania.